ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających z matematyki w ramach projektu unijnego WOW uczestniczyli w zajęciach w pracowni chemicznej. Uczniowie wraz z paniami: Renatą Szwarc i Małgorzatą Potomską udali się do Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim. Na miejscu uczestniczyli w zajęciach dotyczących metali, które przygotowała dla nich pani Justyna Józefowicz – nauczyciel chemii. Wprowadzenia do tematu za sprawą prezentacji multimedialnej dokonali uczniowie gimnazjum: Julia Jonowska, Wiktoria Gortatowska, Marta Chełkowska oraz Filip Siekliński. Dodatkowo Filip, który przygotował doświadczenia, przedstawił właściwości metali. Druga część zajęć przeznaczona była na doświadczenia. Uczniowie badali właściwości fizyczne i chemiczne wybranych metali. Najbardziej efektownymi dla uczniów były doświadczenia związane ze spalaniem metali, przewodnictwem cieplnym elektrycznym oraz reakcje sodu z wodą. Uczestnicy i opiekunowie serdecznie dziękują pani Justynie Józefowicz i jej uczniom za przygotowanie i przeprowadzenie ciekawych zajęć.

 

WSTECZ

luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728