ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

13 lutego 2018 roku w hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się I Powiatowy Konkurs Zespołów Tanecznych „Moc Tańca” o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Do rywalizacji stanęło jedenaście zespołów tanecznych ze szkół podstawowych powiatu nowomiejskiego. Tancerzy zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, radni miejscy – panie Lilia Karczyńska i Mirosława Czernysz, panowie: Andrzej Nadolski i Zbigniew Ewertowski, Przewodnicząca Rady Rodziców pani Brygida Karczyńska oraz Dyrektor Zespołu Szkól Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Konkurs poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Główną organizatorką imprezy była pani Małgorzata Prokop. Zespoły taneczne oceniało jury w składzie: pani Marlena Rymer, pani Monika Weisgerber oraz pan Krzysztof Leśniewski. Młode tancerki wykazały się wspaniałym poczuciem rytmu oraz umiejętnościami akrobatycznymi. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie. W kategorii klas I – III przyznała dwa czwarte miejsca drużynom: „Smart Angels” i „Girls Team” z Zespołu Szkół im. Rodu Działyńskich z Bratiana. Jury przyznało trzecie miejsce zespołowi „Pomponiaki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, drugie miejsce zajął zespół „Smile” ze Społecznej Szkoły Podstawowej im Janusza Korczaka w Tylicach. Zwycięzcą w tej kategorii został zespół „Roztańczone Baletki” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie. W kategorii klas IV – VII czwarte miejsce ex aequo zajęły zespoły: „Tylice Dance” ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Tylicach, „Super Mocne” ze Szkoły Podstawowej w Radomie oraz „Queen Dance” ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Na trzecim miejscu uplasowały się „Gwiazdy” ze Szkoły Podstawowej w Skarlinie, drugie miejsce zajął zespół „Dance Queens” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Najlepszym zespołem w kategorii klas IV – VII został „Concret” z Zespołu Szkół im. Władysława Jagiełły w Kurzętniku. Nagrodę Jury otrzymał zespół „Roztańczone Baletki” ze Szkoły Podstawowej w Nowym Grodzicznie, natomiast Nagrodę Publiczności zespół „Smart Angels” z Zespołu Szkół im Rodu Działyńskich z Bratiana. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali z rąk Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka puchary. Wszyscy uczestnicy I Powiatowego Konkursu Zespołów Tanecznych otrzymali upominki, które wręczył Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Do zobaczenia na „Mocy Tańca” za rok.

 

WSTECZ

luty 2018
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728