ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki czyli w 2002 roku. Obchodzimy go 25 listopada. Na rynku pojawiają się coraz bardziej atrakcyjne zabawki, ale moda na misie nie przemija. Pluszowy Miś to nie tylko pluszowa zabawka. Taki Miś służy do kochania i targania, jest po to misiem, żeby go tulić, kiedy pada deszcz. Ma miękkie łapki, za które możemy go trzymać, kiedy tylko chcemy. W przedszkolu w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim dzieci obchodziły Dzień Pluszowego Misia 24 listopada. Najmłodsi od dawna czekali na to święto. Do przedszkola przyszły z misiami niekiedy większymi  i grubszymi od siebie. Od rana pani Magdalena Grabowska z dziewczynkami przebranymi za pandy odwiedzała wszystkie grupy i przypominała o dniu misia oraz częstowała żelkowymi misiami. Następnie każda grupa śpiewała piosenki i recytowała wiersze o misiach. Pani Maria Szymankiewicz odwiedziła wszystkie oddziały przedszkolne i czytała dzieciom baśń „Złotowłosa i trzy niedźwiadki”. Pani Marysi przebranej w strój misia towarzyszyła pacynka, która przedstawiała postać z baśni. W dalszej części dnia przedszkolaki kolorowały, wyklejały, lepiły z plasteliny misie. Z okazji „misiowego święta” Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski odwiedził wszystkie grupy i wręczył książeczki z bajkami o misiach. W czasie relaksu dzieci chętnie słuchały opowieści o misiach oraz pozowały do zdjęcia przy „misiowej ściance”, którą przygotowała pani Karolina Żywicka.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930