ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 listopada 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskich odbył się koncert pieśni i piosenek patriotycznych. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Starosta Nowomiejski pan Andrzej Ochlak, Wizytator Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty Delegatura w Elblągu pani Danuta Ustianowska, Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim pan Jacek Drozdowski, radni miejscy – panowie: Zbigniew Ewertowski, Andrzej Nadolski, Adam Kłosowski. Gości oraz zgromadzoną w sali społeczność uczniowską i nauczycieli powitała pani Małgorzata Fijałkowska. Muzyczne spotkanie rozpoczął Mazurek Dąbrowskiego. Następnie uczennica klasy VI a Dobrawa Chorzelewska zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej „Gawęda o miłości ziemi ojczystej”. Informacje na temat utworów, ich autorów oraz wykonawców, które przedstawili uczniowie klasy VI a Olga Grabowska, Wiktoria Langa i Filip Florenc, przygotowała pani Mirosława Nowakowska. Część muzyczną opracowała i przygotowała pani Magdalena Domżalska. Uczennice klasy V b Otylia Olęcka i Milena Bartnicka zaprezentowały „Warszawskie dzieci”, która jest jedną z najpopularniejszych piosenek powstania warszawskiego. Antoni Fijałkowski zaśpiewał piosenkę z repertuaru Anny Jantar „Nie żałujcie serca dziewczyny”. Pieśń żołnierzy Marszałka Piłsudskiego „My, pierwsza brygada” usłyszeliśmy w wykonaniu zespołu „Fart” i chłopców z klasy V b. Amelia Żurańska zaprezentowała wojskową i patriotyczną pieśń „Białe róże”. Piosenkę z repertuaru Haliny Kunickiej i z tekstem Wojciecha Młynarskiego „Czy coś jest piękniejszego na tej ziemi” zaśpiewała Aleksandra Jaroszewska. Zespół „Fart” wystąpił z piosenkami: „Myśmy są wojsko” oraz „Serce w plecaku”. Utwór zespołu „Wawele” „Umówimy się z Wisłą” wykonała Otylia Olęcka. Koncert zakończyła piosenka Seweryna Krajewskiego do tekstu Jacka Cygana „Gołębi song”. Piosenkę zaśpiewała Amelia Kasprzycka. Dekoracje opracowała i wykonała pani Magdalena Domżalska. W Koncercie wystąpiła pani Agnieszka Kasprzycka wraz z zespołem – uczniami Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim. W ich wykonaniu usłyszeliśmy śpiewaną podczas uroczystości kościelnych i patriotycznych pieśń „Matko o twarzy czarnej”. Drugim utworem, który zaśpiewała pani Agnieszka w towarzystwie zespołu była polska pieśń wojskowa z 1914 roku „Przybyli ułani pod okienko”. 

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930