ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 listopada 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Wojewódzki Konkurs „Obrońcy Praw Dziecka”. Oficjalnego otwarcia konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka, dokonał w imieniu Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego Wiceburmistrz pan Krzysztof Widźgowski. Impreza została objęta honorowym patronatem przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie oraz Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Na powitanie odczytano list Rzecznika Praw Dziecka pana Marka Michalaka z życzeniami dla wszystkich uczestników i organizatorów. Imprezę zaszczycili swoją obecnością zaproszeni goście, radni miejscy: pani Mirosława Czernysz, panowie Andrzej Nadolski i Kazimierz Zgliczyński oraz wymieniony już Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny ze Szkoły Podstawowej im. Rodu działyńskich w Bratianie, ze Szkoły Podstawowej  w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim oraz ze Szkoły Podstawowej im. Przyjaciół Ziemi w Marzęcicach. Rywalizację oceniało niezależne jury w składzie: pan Andrzej Korecki, panie: Monika Rybicka i Magdalena Grabowska. Koordynatorem imprezy była pani Anita Leliwa. Drużyny redagowały pracę pisemną na temat: „Jakie prawa zapisane w Konwencji o Prawach dziecka uważasz za najważniejsze?” oraz uczestniczyły w turnieju drużyn. Uczestnicy odpowiadali na pytania dotyczące życiorysu Janusza Korczaka, instytucji zajmujących się przestrzeganiem praw dziecka, zadań i dokonań Rzecznika Praw Dziecka, znajomości Konwencji Praw Dziecka oraz rozwiązywali krzyżówkę. Gdy komisja konkursowa oceniała wykonanie poszczególnych zadań, uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeni na poczęstunek. Następnie jury ogłosiło wyniki i dokonano wręczenia statuetek zwycięzcom. I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, II miejsce Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Jamielniku, III miejsce Szkoła Podstawowa im. Rodu Działyńskich w Bratianie. Statuetki, jak co roku, ufundował Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930