ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim działa Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża. Głównym działaniem prozdrowotnym jest profilaktyka prowadzona wśród uczniów naszej szkoły.  SK PCK otrzymuje od oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża w Nowym Mieście Lubawskim materiały edukacyjne, które opiekun koła pani Małgorzata Potomska we współpracy z pielęgniarką szkolną panią Krystyną Kwiatkowską oraz wychowawcami rozprowadzają do adresatów – uczniów poszczególnych klas. W roku szkolnym 2017/2018 szkolnym programem prozdrowotnym objęci są uczniowie klas 0 – V. W ramach tego przedsięwzięcia realizowane są programy: „Super wiewiórka – Przyjaciółka Kuby i Oli” , „Ja i moje zęby”, „Dbam o swoje zdrowie”, „Ja i mój uśmiech”, „Ratowniczek”, „Elementarny kurs udzielania pierwszej pomocy”. Cele działalności prozdrowotnej to: edukacja dzieci w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej, budowanie świadomego prozdrowotnego społeczeństwa, poznanie i ćwiczenie podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, kształtowanie bezpiecznych zachowań uczniów. Dzięki nowoczesnym materiałom uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o własne zdrowie. Zeszyty uczniów do programów prozdrowotnych mają interaktywny charakter – zawierają gry, ćwiczenia i quizy. Nauczyciele wychowawcy – wolontariusze PCK prowadzą zajęcia w swoich klasach.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930