ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim jak w wielu polskich szkołach 8 listopada odbył się Finał Misji Śniadaniowych „Śniadanie Daje Moc”. Program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” powstał podczas Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Dzień ten dostarczył dzieciom, rodzicom i nauczycielom wielu wrażeń. Udział w kulinarnej uczcie wzięły dzieci z klas 0 – III. Dzięki śniadaniu, które jest najważniejszym posiłkiem dnia, dzieci mają energię do nauki, wzrasta ich koncentracja w czasie lekcji, mają również energię do zabawy. Tego dnia uczniowie naszej szkoły dowiedzieli się o dwunastu zasadach zdrowego odżywiania. Po umyciu rąk dzieci przygotowały zdrowe śniadanie, które zjadły z apetytem. Koordynatorkami szkolnej akcji były panie: Małgorzata Głowacka, Mariola Orzechowska, Alina Bączek.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930