ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 i 11 listopada 2017 roku uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięli udział w różnorodnych zajęciach przygotowanych przez panie: Paulinę Kopkowska-Dąbrowską i Małgorzatę Prokop. Zajęcia „Nocka w szkole” rozpoczęły się 10 listopada 2017 roku o godzinie 16-tej. Drugoklasiści grali w gry planszowe, obejrzeli pokaz zapasów, który przygotował dla nich pan Krzysztof Przybysz i jego zawodnicy, wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których wykonywali lampiony. Dla dzieci został przygotowany Escape Room w bibliotece szkolnej. Uczniowie wcielili się w role detektywów, w zamkniętej bibliotece wyszukiwali ukryte zagadki i je rozwiązywali. Efektem końcowym prac detektywistycznych było odnalezienie klucza i wydostanie się z biblioteki. Wszystkie ukryte zagadki dotyczyły przeczytanych przez dzieci lektur szkolnych. Podczas pobytu w szkole dzieci zjadły pyszny podwieczorek: gofry i słodkie przekąski, kolację oraz śniadanie. Smaczne posiłki przygotowała dla drugoklasistów mama Miłosza pani Dorota Szreiber. Drugoklasiści wysłuchali bajki „Kraina lodu” w interpretacji pani Małgorzaty Prokop, która wcieliła się w postać Elsy oraz wzięli udział w zajęciach zumby, którą poprowadziła również pani Małgorzata Prokop. Były także zajęcia i zabawy ruchowe w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. Po pełnym emocji dniu dzieci przygotowały się do noclegu. W sobotę po śniadaniu drugoklasiści uczestniczyli w pogadance na temat Narodowego Święta Niepodległości. Dzieci przypomniały symbole narodowe oraz rozmawiały o tym dlaczego obchodzimy Święto Niepodległości. 11 listopada 2017 roku o godzinie 8-mej rodzice odebrali swoje pociechy wraz z ich olbrzymim bagażem wrażeń.

Organizatorki „Nocki w szkole” panie: Paulina Kopkowska-Dąbrowska i Małgorzata Prokop serdecznie dziękują za pomoc i opiekę nad dziećmi paniom: Małgorzacie Józefowicz, Dorocie Szreiber, Alinie Bączek oraz panu Krzysztofowi Przybyszowi za interesujący pokaz zapaśniczy.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930