ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 listopada 2017 roku, w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się uroczysty apel, który rozpoczęło wprowadzenie sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Apel poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Wiersze patriotyczne oraz teksty historyczne przeplatane były piosenkami. W części słownej wystąpili uczniowie klasy VI a: Olga Grabowska, Filip Florenc, Dobrawa Chorzelewska, Zuzanna Orzepowska, Oliwia Osmańska, Amelia Leśniewska, Amelia Kasprzycka, Wiktoria Langa, Beniamin Łątkowski, Marcin Urban, Adrianna Pasińska, Joanna Witkowska. Uczniów przygotowała pani Mirosława Nowakowska, natomiast zespół „Fart” i solistów pani Magdalena Domżalska. Zgromadzona w sali publiczność – uczniowie klas 0 – VI wysłuchali piosenki „Umówimy się z Wisłą” w wykonaniu Otylii Olęckiej. Z kolei Antoś Fijałkowski zaśpiewał utwór „Nie żałujcie serca”. Duet Otylia Olęcka, Milena Bartnicka zaprezentował piosenkę „Warszawskie dzieci”. Amelia Żurańska wykonała piosenkę „Niepodległa, niepokorna”. Uczennicę przygotowała pani Agnieszka Kasprzycka. Zespół „Fart” zaprezentował piosenkę „Witaj Zosieńko”. Uroczystość poświęconą Ojczyźnie zakończył utwór „Gołębi song” w wykonaniu Amelii Kasprzyckiej oraz „Gawęda o miłości ziemi ojczystej” Wisławy Szymborskiej  w wykonaniu Dobrawy Chorzelewskiej. Dekoracje opracowała i przygotowała pani Magdalena Domżalska.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930