ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

8 listopada 2017 roku w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim odbył się X Międzywojewódzki Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Nad festiwalem patronat objął Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego, patronat medialny – Gazeta Nowomiejska. Prezentacja i promowanie młodzieżowej działalności i dorobku artystycznego; popularyzacja śpiewania piosenek i kierunkowanie właściwego rozwoju muzycznego; wymiana doświadczeń i pomysłów w zakresie rozpowszechniania śpiewu; popularyzacja i zainteresowanie wykonawców i słuchaczy piosenkami i pieśniami patriotycznymi oraz korzystanie z całego dziedzictwa kulturowego kraju w szczególności z pieśni i piosenek patriotycznych to główne cele festiwalu. Młodych artystów oceniali zawodowi muzycy, pedagodzy, przedstawiciele urzędów i sponsorzy. W swojej opinii kierowali się: doborem repertuaru, walorami głosowymi i interpretacją. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice, które do festiwalu przygotowała pani Magdalena Domżalska. W kategorii klasy IV – VI, w której wystąpiły nasze solistki było 62 uczestników. Amelia Kasprzycka wyśpiewała III miejsce, a Oliwia Olęcka otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy dziewczynkom i pani Magdalenie Domżalskiej.

 

WSTECZ

listopad 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930