ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

30 października 2017 roku w Bazylice Świętego Tomasza Apostoła w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert „VII Zaduszki u Świętego Tomasza”. Organizatorem cyklicznej imprezy artystycznej był Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Utwory muzyczne przeplatały piękne wiersze i teksty literackie przepełnione nutką zadumy i przemijania.  Koncert rozpoczęły połączone chóry „Cantamus” z Miejskiego Centrum Kultury i „Dolce Coro” ze Szkoły Muzycznej I Stopnia, którym towarzyszył zespół pana Michała Sasinowskiego w składzie: Paweł Kamiński – perkusja, Paweł Urowski – kontrabas, Dominik Kisiel – piano, Michał Sasinowski – saksofon. W wykonaniu Anny Samulewicz publiczność wysłuchała „Ave Maria” na fortepian. Popularny utwór instrumentalny Gounoda/Bacha „Ave Maria”, wykorzystujący fragment łacińskiego tekstu modlitwy „Zdrowaś Maryjo” zagrała na skrzypcach przy akompaniamencie pani Emilii Szcześniewskiej Maja Osowska. Amelia Kasprzycka i Zofia Robaczewska zagrały na fletach walca. Uczennicom akompaniowała pani Emilia Szcześniewska. Z kolei duet wiolonczelowy: Aleksandra Polak i pani Zuzanna Musik zaprezentował utwór „Oczekiwanie”. „Galanterie” na wibrafon usłyszeliśmy w wykonaniu Ignacego Józefowicza, a „Reflections” na trąbkę w wykonaniu Wojciecha Wajca. Obu młodym artystom akompaniowała pani Emilia Szcześniewska. Publiczność zgromadzona w Bazylice wysłuchała przepięknej pieśni w wykonaniu pani Małgorzaty Prokop. „Concerto for Mandolins” A. Vivaldiego zaprezentowało trio saksofonowe w składzie: Anna Przybylska, Adrianna Szczepańska i pan Michał Sasinowski. W wykonaniu Jagody Dymczyk usłyszeliśmy „Preludium pamięci Chopina” na fortepian. Piosenkę „Szczęście jest we mnie” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego zaśpiewał Wojciech Wajc. Kwartet klarnetowo-saksofonowy w składzie: Konrad Pawłowski, Wiktor Kopiczyński, Wiktoria Modrzewska i pan Jacek Wróblewski zaprezentował utwory Jana z Lublina i J. Ruttera. Patryk Domżalski – saksofon, Wiktoria Deredas – fortepian i zespół pana Michała Sasinowskiego zagrał utwór „What are you doing the rent of you life?”. W standardzie jazzowym wystąpił zespół pana Michała Sasinowskiego. Zagrali w nim gościnnie panowie: Paweł Urowski – kontrabas i Dominik Kisiel – piano. Koncert zakończył utworem „Imagine” J. Lennona zespół pana Bartłomieja Żółtowskiego.

 

WSTECZ

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031