ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W roku szkolnym 2017/2018 w Szkole Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest program „Czytamy bez granic”. Cele to programu to: rozwijanie wyobraźni u dzieci; rozwijanie u dzieci pasji czytania i zainteresowania literaturą; przekazywanie wiedzy o świecie, przyrodzie, środowisku w którym żyjemy; zachęcenie dzieci do poszerzania wiedzy i zdobywania nowych umiejętności; zacieśnianie więzi międzypokoleniowych poprzez wspólne działania dzieci i dorosłych; wykorzystanie książek do celów terapeutycznych, wspomaganie dzieci niepełnosprawnych. Program skierowany jest do dzieci oddziałów przedszkolnych. W ramach projektu w każdym miesiącu podejmowane będą działania upowszechniające czytelnictwo wśród dzieci. W ramach programu we wrześniu  w grupie 05 „Smerfy” rodzice czytali dzieciom baśnie. Serdecznie dziękujemy panu Marcinowi Czapskiemu, który przeczytał baśń „Jack i piraci z Nibylandii. Rodzicom bardzo spodobał się pomysł głośnego czytania dzieciom i wyrazili chęć aktywnego udziału w programie. W październiku pani Sylwia Ankiewicz przeczytała dzieciom książeczkę z serii „Kajtuś”, której głównym bohaterem jest chłopczyk w wieku przedszkolnym. Pani Karolina Czołba natomiast przeczytała dzieciom książkę pt: „Angry birds”, a pani Anna Różyńska przeczytała „Listonosza Felka”. Ciekawym przedsięwzięciem było wystąpienie pani Karoliny Żywickiej we wszystkich grupach przedszkolnych w roli Czerwonego Kapturka. Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały baśni, a także aktywnie brały udział w zajęciach przygotowanych przez panią Karolinę. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące treści baśni, tańczyły do piosenki oraz pokolorowały obrazek przedstawiający głównych bohaterów. Koordynatorkami programu „Czytamy bez granic” są panie: Karolina Żywicka i Magdalena Grabowska.

 

WSTECZ

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031