ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach projektu „Matematyka na ciekawie” od 10 do 30 września uczniowie klas IV – VII Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wykonywali działania związane z tabliczką mnożenia. Kulminacyjnym zadaniem były obchody VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, do którego szkołę zgłosiła koordynator projektu pani Małgorzata Potomska. Tego dnia uczniowie, którzy pozytywnie zakończyli rekrutację na egzaminatorów stworzyli trzyosobowe patrole i przeprowadzili egzaminy ze znajomości tabliczki mnożenia uczniom, pracownikom, rodzicom. Egzaminy przebiegały zgodnie z hasłem „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Tego dnia na wszystkich lekcjach matematyki królowała tabliczka mnożenia. Nauczyciele innych przedmiotów również wykorzystali tabliczkę mnożenia na swoich lekcjach. Obchody dnia tabliczki poprzedziły zabawy dydaktyczne z „kartami matematycznymi” – tabliczka mnożenia, poznanie różnych sposobów uczenia się tabliczki mnożenia, rozwiązywanie różnorodnych zadań tematycznie związanych z tabliczką. 27 września i odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia w kategorii klas. Konkurs wygrała klasa VI b, drugie miejsce zajęła klasa IV a, a na trzecim miejscu była klasa V b. W kategorii indywidualnej Mistrzem Tabliczki Mnożenia został Maciej Ławicki z klasy VI b, wicemistrzami: Maciej Jeda z klasy V b i Jakub Rutecki z klasy VI b. Na trzecim miejscu uplasowali się: Hubert Jabłoński z klasy IV a, Łukasz Zieliński z klasy IV a, Olaf Hinc z klasy IV a, Przemysła Ziętarski z klasy VII a i Wiktor Kopiczyński z klasy VII b. W ramach podjętych zadań były również działania plastyczne polegające na wykonaniu rebusów oraz działania z wykorzystaniem technologii komputerowej. Wszystkie podjęte zadania, wyniki konkursów, liczba egzaminatorów jak i liczba przeegzaminowanych pozwalają stwierdzić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest na wysokim poziomie nie tylko wśród dzieci, ale również wśród dorosłych.

 

WSTECZ

październik 2017
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031