ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach realizacji projektu WOW już po raz kolejny uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wycieczce. Tym razem pojechali pod opieką pań: Magdaleny Grabowskiej i Anny Daniłowicz do Gdyni. W Centrum Nauki „Eksperyment” uczestniczyli w zajęciach, które łączyły elementy nauki i zabawy, samodzielnie przeprowadzali eksperymenty, poznawali zjawiska zachodzące w przyrodzie. W trakcie zajęć „Komórka pod mikroskopem” uczniowie samodzielnie przygotowywali preparaty mikroskopowe. Po przeprowadzonych doświadczeniach odpowiadali na pytania dotyczące procesu fotosyntezy. Poznali Budowę, rolę komórki w organizmie, proces fotosyntezy i oddychanie wewnątrzkomórkowe. Po zajęciach w „Eksperymencie” uczestnicy wycieczki udali się do restauracji „Eureka” na obiad. Kolejnym punktem programu była wizyta w Akwarium Gdyńskim, które jest Oddziałem Morskiego Instytutu Rybackiego. Uczniowie mieli okazję obejrzeć różnorodność środowiska wodnego rozmieszczonego w 68 akwariach ekspozycyjnych. Obejrzeli cztery główne biotopy występujące na świecie: rafy koralowej, toni oceanicznej, gęstych tropików Amazonii oraz Morza Bałtyckiego. Uczestnicy wycieczki uczestniczyli w zajęciach „Poznajemy rekiny”. Zajęcia składały się z wykładu i części praktycznej w laboratorium. Podczas prezentacji multimedialnej uczniowie poznali wiele gatunków rekinów, dowiedzieli się o niesamowitych przystosowaniach rekinów do życia w środowisku wodnym, ich nieomylnych zmysłach i intrygującym zachowaniu. Obejrzeli pod mikroskopem ząb i łuski rekina. Widzieli także jaja, z których wcześniej wykluły się młode rekiny. W ramach zajęć w akwarium uczniowie zobaczyli żywego metrowego rekina.

 

WSTECZ

wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930