ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

14 września 2017 roku uczestnicy zajęć rozwijających z matematyki ze Szkoły Podstawowej Nr 2  im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim udali się ze swoimi nauczycielami – paniami: Małgorzatą Potomską, Renatą Szwarc i Edytą Rogozińską do Warszawy. Celem wyjazdu było odbycie w ramach projektu WOW zajęć w Centrum Nauki Kopernik oraz wizyty w planetarium i Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. Pierwszym punktem wycieczki były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik, w których uczniowie z ogromnym zainteresowaniem odkrywali, badali, obserwowali korzystając z propozycji Centrum Nauki. Eksponaty, eksperymenty, doświadczenia sprawiły, że czas wyjątkowo szybko minął. Po emocjach towarzyszących odkrywaniu przyszedł czas na emocje związane z ogromnie ciekawą i wyjątkową podróżą odbytą w planetarium. Podróż nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni dostarczyła uczniom wspaniałych przeżyć, odczuć i wrażeń. Kolejnym celem wycieczki był budynek przy ulicy Freta, w którym znajduje się muzeum Marii Skłodowskiej-Curie. O dwukrotnej noblistce Einstein powiedział „Jedyna, której nie zepsuła sława”. Uczestnicy wycieczki odbyli w muzeum zajęcia. Poznali biografię największej polskiej uczonej, właściwości odkrytych przez nią pierwiastków oraz znaczenie jej odkryć i prac dla ludzkości. Poznali Marię Skłodowską-Curie jako Tę, od której mogą się wiele nauczyć, której zasługi dla ludzkości są świadectwem tego, że niemożliwe staje się możliwe – wystarczy tylko pracować i dążyć do wyznaczonego celu.

 

WSTECZ

wrzesień 2017
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930