ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

23 czerwca 2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyło się zakończenie roku szkolnego 2016/2017 w Szkole Muzycznej I Stopnia. W gali wzięli udział: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Proboszcz Parafii Św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski. W uroczystości wzięli udział nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Po odśpiewaniu hymnu głos zabrał Burmistrz Miasta pan Józef Blank, który pogratulował dyrekcji, nauczycielom i uczniom licznych sukcesów w konkursach. Podziękował za pracę i zaangażowanie oraz udział w miejskich uroczystościach. Jednocześnie podkreślił wysoki poziom artystyczny uczniów. Ksiądz Kanonik udzielił błogosławieństwa zgromadzonym oraz wspomniał o ważnej roli muzyki w życiu codziennym. W dalszej części uroczystości nastąpiło pożegnanie tegorocznych absolwentów. W tym roku mury szkoły muzycznej opuściło trzynaścioro uczniów: Wiktoria Ankowska z klasy skrzypiec, Julia Czynsz, Izabela Kamińska z klasy saksofonu, Kalina Grubalska, Matylda Łątkowska, Natalia Masłowska, Karolina Morenc z klasy fortepianu, Monika Guzowska z klasy gitary, Kacper Kłosowski z klasy trąbki, Szymon Lenga, Maksymilian Rudnicki z klasy akordeonu, Katarzyna Polak z klasy fletu i Anna Witos z klasy klarnetu. Czworo absolwentów otrzymało pamiątkowe statuetki od Dyrektora Zespołu Szkól za wybitne osiągnięcia w nauce i godne reprezentowanie jej w konkursach, przesłuchaniach i koncertach. Wyróżnieni to: Natalia Masłowska, Monika Guzowska, Kalina Grubalska i Szymon Lenga. Miłą informacją dla społeczności szkolnej była wiadomość o dostaniu się Natalii Masłowskiej do Szkoły Muzycznej II Stopnia w Toruniu. Gratulujemy Natalii i życzymy sukcesów w dalszym muzycznym kształceniu. Następnie nagrodzono uczniów, którzy z egzaminu instrumentu głównego otrzymali ocenę bardzo dobrą i średnia ocen wynosiła 4,75 i więcej. Ci uczniowie otrzymali świadectwo z wyróżnieniem. Nagrody książkowe z klasy fortepianu otrzymali: Maja Aranowska, Wiktoria Deredas, Kajetan Golder, Nikodem Golder, Anna Grabowska, Olga Jabłońska, Marika Masłowska, Maja Rydel, Anna Samulewicz, Aleksandra Tasarz, Laura Truszczyńska, z klasy fletu: Julia Czyżewska, Adrianna Pasińska, Eliza Wyrzykowska, Małgorzata Zielińska, z klasy klarnetu: Tobiasz Deredas, Wiktoria Modrzewska, z klasy saksofonu: Patryk Domżalski, z klasy trąbki: Dawid Markuszewski, Wojciech Wajc, z klasy perkusji: Tymoteusz Grzybiński, z klasy gitary: Aleksandra Kłosowska, Piotr Osmański, Jonasz Pawłowski, z klasy akordeonu: Patryk Kreński, z klasy wiolonczeli: Zuzanna Łątkowska, Katarzyna Osmańska, z klasy skrzypiec: Maja Ossowska. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski podziękował Przewodniczącej Rady Rodziców pani Elwirze Łątkowskiej za wspaniałą, zaangażowaną współpracę, pomoc i wsparcie Rady Rodziców w działaniach i wydarzeniach szkoły. Absolwenci podziękowali swoim pedagogom pięknymi słowami pełnymi wdzięczności i wiązankami kwiatów. Ta wzruszająca chwila wycisnęła łzy uczniom i pedagogom. Uroczystość zakończyła muzyczna niespodzianka – piosenka o życiu szkoły, którą napisali i zaprezentowali tegoroczni absolwenci. Dyrektor Zespołu Szkół podziękował wszystkim za bardzo pracowity i pełen sukcesów rok, który oficjalnie zakończył, życząc wakacyjnego słońca i udanego wypoczynku.

 

« z 2 »

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930