ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim przystąpili do realizacji projektów związanych z „Tygodniem naukowym w klasach I – III”. Projekty mogły dotyczyć: Kosmosu i Ziemi jako planety, roślin żyjących z nami i opieki nad nimi, ochrony przyrody i propagowania ekologicznego trybu życia, sztuki (malarstwo, rzeźba, rysunek, film), zdrowego trybu życia, sposobów na zdrowy i aktywny wypoczynek, kulinariów, sposobów komunikowania się i dobrego funkcjonowania z kolegami, nauk matematycznych, fizyki i chemii oraz innych uczniowskich zainteresowań. W przygotowaniu projektu, którego prezentacja powinna mieścić się w czasie 5 – 10 minut dzieciom mogli pomóc rodzice. Młodzi naukowcy mogli również liczyć na wsparcie i pomoc swoich nauczycieli. 19 czerwca uczniowie zaprezentowali swoje prace w klasach. Do pierwszego etapu przystąpiło pięćdziesięcioro uczniów. Komisja w składzie Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka pani Renata Szwarc oraz pani Agnieszka Dembińska wyłoniła wspaniałą dziesiątkę. Najlepsi uczniowie zaprezentowali swoje pokazy i eksperymenty podczas drugiego a zarazem finałowego etapu 22 czerwca 2017 roku. Młodych naukowców oceniała komisja w składzie: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Kierownik Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusz Korczaka pani Renata Szwarc oraz panie: Małgorzata Potomska i Agnieszka Dembińska. Finaliści zaprezentowali: Małgorzata Zielińska kl. I a „Kosmos”, Antoni Splitt kl. II a „Zanieczyszczenia wody i jego skutki”, Karolina Jabłońska kl. II d „Eksperymenty z sodą”, Kinga Spalik kl. II d „Gatunki ryb”, Ignacy Jaroszek kl. II e „Balonowe szaleństwo”, Szymon Rezmer kl. II e „Dinozaury”, Marta Kwiatkowska kl. III a ”Wyspy Kanaryjskie – Teneryfa”, Lech Daszkowski kl. III b „Projektowanie w 3D”, Kacper Krukowski kl. III c „Owady i pajęczaki”, Dawid Markuszewski kl. III c „Nauka jest fajna”. Ogłoszenie wyników nastąpiło 23 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017. Komisja konkursowa oceniła najwyżej pracę ucznia klasy III c Dawida Markuszewskiego „Nauka jest fajna”. Dawid w bardzo ciekawy sposób zaprezentował różne eksperymenty chemiczne. Nagrodę rzeczową – notebooka za zajęcie pierwszego miejsca ufundował i wręczył Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Drugie miejsce w konkursie zajęła Magorzata Zielińska. Prezentacja „Kosmos” związana była z Układem Słonecznym. Małgorzata otrzymała tablet, który ufundował i wręczył Dyrektor Fabryki Mebli Szynaka pan Stanisław Robaczewski. Na trzecim miejscu uplasował się Leszek Daszkowski z prezentacją „Projektowanie w 3D”. Chłopiec z prostego sześcianu wykonał psa w technologii 3D. Tablet za zajęcie trzeciego miejsca ufundował i wręczył Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski. Komisja przyznała trzy wyróżnienia. Praca „Zanieczyszczenia wody i jego skutki” Antoniego Splitta została wyróżniony za ciekawe zaprezentowanie oczyszczalni. Wyróżnienia również otrzymali: Szymon Rezmer za „Dinozaury” i Kacper Krukowski za „Owady i pajęczaki”.

 

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930