ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

20 czerwca 2017 roku w hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się apel podsumowujący osiągnięcia uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w roku szkolnym 2016/2017. Na początku starszy kapitan Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Mieście Lubawskim pan Tadeusz Ruczyński oraz sierżant sztabowy Komendy Powiatowej Policji pan Mateusz Soter przypomnieli uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku. Następnie Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc wraz z dzielnicowym panem Mateuszem Soterem wręczyli czwartoklasistom karty rowerowe. Pani Małgorzata Potomska zaprezentowała uczniów, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w Kangurze Matematycznym. Najlepszy wynik uzyskała Patrycja Chmielewska, a wyróżnienia otrzymali: Karolina Wrzosek, Kacper Kowalski, Maciej Jeda. Wszyscy uczestnicy Olimpusa Matematycznego zostali nagrodzeni dyplomami. Laureatem został Maciej Jeda, który uplasował się na czternastym miejscu. Pani Małgorzata Potomska podsumowała ligę mistrzów z matematyki. O wynikach uczniów świadczyła całoroczna praca i konkursy matematyczne. W kategorii klas czwartych najlepszym matematykiem został Kornel Seroczyński, drugie miejsce zajął Wojciech Beyer, a trzecie Maciej Jeda. Wśród uczniów klas piątych najlepszą matematyczką została Wiktoria Langa, która wyprzedziła Dobrawę Chorzelewską i Beniamina Łątkowskiego. W kategorii klas szóstych laureatką została Patrycja Chmielewska, drugie miejsce zajął Filip Klarowski, na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Wrzosek. Z kolei panie polonistki podsumowały konkursy: recytatorski, pięknego czytania, „W krainie baśni” oraz „Piszę doskonale”.  W konkursie „Piszę doskonale” komisja wyłoniła Wspaniałą Dziesiątkę. Miano najlepiej piszących krótkie formy wypowiedzi otrzymali: Ines Leliwa, Eliza Nowakowska, Anna Nowak, Przemysław Ziętarski, Kornel Seroczyński, Milena Bartnicka, Martyna Sargalska, Aleksander Roch, Natalia Szczepańska, Beniamin Łątkowski. Dyplomy wręczono również uczestnikom Olimpusa a języka angielskiego i z języka niemieckiego. Wszystkie nagrody wręczyła laureatom Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc. Również tego dnia odbył się apel dla uczniów klas I – III, podczas którego na temat bezpiecznych wakacji mówili przedstawiciele policji i straży pożarnej panowie: Mateusz Soter, Paweł Cherkowski  i Tadeusz Ruczyński. Wręczono nagrody laureatom dwóch konkursów, które odbyły się w ramach programu prozdrowotnego. Zwycięzcą konkursu czystości została klasa II a, drugie miejsce zdobyła klasa II c, a na trzecim miejscu uplasowała się klasa III c. Laureatkami konkursu plastycznego „Jem w szkole owoce i warzywa” zostały: Klaudia Flaszyńska i Aleksandra Stybowska, drugie miejsce zajęli: Anna Krukowska i Maksymilian Waruszewski, na trzecim miejscu uplasowała się Julia Lubczyńska. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny „Moja rodzina” w kategoriach wiekowych 3, 4 i 6-latków wśród przedszkolaków i grup zerowych. W kategorii trzylatków pierwsze miejsce zajęła Iga Suchocka, drugie miejsce zdobył Krystian Jaworowski, a trzecie Nina Rybicka. W kategorii czterolatków laureatką została Lena Niedźwiedzińska, drugie miejsce zajęła Marta Markowska, a na trzecim miejscu uplasowała się Marcelina Grzymowicz. W kategorii sześciolatków zwyciężczynią została Sara Kowalska, drugie miejsce zajęła Wiktoria Krauze, a trzecie Wiktoria Wiśniewska. Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria grzywacz i Alan Niedźwiedziński.

 

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930