ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tradycyjnym sygnałem do rozpoczęcia Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania dzieciom jest odczytanie „Lokomotywy” Juliana Tuwima. W tym roku w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim podczas apelu z okazji Dnia Dziecka wszystkim dzieciom z grup przedszkolnych i uczniom klas I – VI „Lokomotywę” odczytała Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc.2 czerwca przedstawienie dla przedszkolaków „Witajcie w naszej bajce” przygotowali uczniowie klasy pierwszej pod kierunkiem pań: Pauliny Kopkowskiej-Dąbrowskiej i Małgorzaty Prokop. Dzieci obejrzały baśnie: „Jaś i Małgosia”, „Czerwony Kapturek”, „Kot w butach” i „Kopciuszek”, były nimi zachwycone. 5 czerwca przebiegł pod hasłem „Bibliotekarze – dzieciom”. Uczniom klas drugich czytały wiersze Marii Konopnickiej panie: Aneta Bielaszka z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście lubawskim, Ewa Grzywacz z nowomiejskiego gimnazjum i Magdalena Grabowska z biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz uczniowie z klasy VI b Patrycja Chmielewska i Kacper Dembler. Następnego dnia dzieciom z oddziałów przedszkolnych utwór „Jak Wojtek został strażakiem” czytali; pielęgniarka szkolna pani Krystyna Kwiatkowska, strażak pan Marcin Rezmer i policjant pan Paweł Cherkowski. Uczniom klas trzecich fragmenty książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren czytały panie Dorota Osińska – Kierownik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego oraz Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Promocji Starostwa powiatowego w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni przygotowały dla dzieci z klas I – III przedstawienie „Śpiąca królewna”. Dzieciom z grupy przedszkolnej „Krasnoludki” 7 czerwca w czasie poobiedniego relaksu „Śpiącą królewnę” czytała Karolina Szymankiewicz, a pani Maria Szymankiewicz pokazywała ilustracje do baśni. 8 czerwca uczennice z klasy IV a czytały „Małą syrenkę”, a 9 czerwca mama Tosi pani Iwona Wiśniewska czytała dzieciom „Królewnę Śnieżkę” i prezentowała ilustracje. 12 czerwca Krzysztof Szymankiewicz, Aleksander Dziekoński i Kacper Antoszewski, uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim czytali dzieciom „Boba budowniczego”, a po lekturze bawili się z dziećmi w budowniczych. Organizatorki czytania, panie: Maria Szymankiewicz, Izabela Kamińska i Magdalena Grabowska serdecznie dziękują wszystkim tym, którzy wzięli udział w akcji „Czytanie zbliża”.

 

 WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930