ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Tradycyjnie w drugą sobotę czerwca w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się festyn szkolny. Hasło tegorocznej imprezy „Przeżyjmy to jeszcze raz..” nawiązywało do lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego stulecia.Na święto szkoły przybyli: Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank, Kierownik Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, radni miejscy, dyrektorzy i kierownicy miejskich jednostek budżetowych, lokalne media. Festyn adresowany był do całych rodzin. Gości powitał Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, a oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Józef Blank. Jako pierwszy z dwiema piosenkami wystąpił chór nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Publiczność wysłuchała piosenki z repertuaru Anny Jantar „Staruszek świat” oraz przeboju z repertuaru Maryli Rodowicz „Kolorowe jarmarki”. Kolejnym punktem programu był występ zespołu pani Agnieszki Kasprzyckiej. Usłyszeliśmy dwa utwory „Barcelonę” zespołu Pectus oraz „Zbudujemy dom” Enej. Nauczyciele szkoły podstawowej zaprezentowali oryginalną interpretację „Rzepki” Juliana Tuwima. Następnie „Taniec norweski” przedstawiła grupa „Krasnoludki”, „Co powie tata” zaśpiewały „Słoneczka”, a klasa II a wykonała utwór „Cicha woda”. Z krótką prelekcją na temat bezpieczeństwa wystąpił przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji. Grupy zerowe wystąpiły w układzie tanecznym do piosenki z filmu „Nikodem Dyzma” oraz wykonały piosenkę „Nie zadzieraj nosa”. Dzieci z nauczania indywidualnego wystąpiły w tańcu z parasolkami. Publiczność wysłuchała „Batumi” w wykonaniu klasy II b, „Fantazji” w wykonaniu II c. Z kolei II d zaprezentowała piosenkę „Chodź pomaluj mój świat”, a II e zaśpiewała utwór „Zuzia lalka nieduża”. III a wystąpiła z „Puszkiem okruszkiem”, III c z „Pluszowymi niedźwiadkami”, III d z „Mamą, tatą”. Swoje umiejętności również przedstawili uczniowie z klas: I a i III b. Z mini koncertem wystąpił zespół „Fart”, który prowadzi pani Magdalena Domżalska. Na macie swoje umiejętności zaprezentowali młodzi zapaśnicy, których trenuje pan Krzysztof Przybysz. Część artystyczną poprowadziły panie: Małgorzata Fijałkowska i Magdalena Grabowska. Organizatorzy zapewnili gościom festynowym mnóstwo atrakcji. Były trzy dmuchane zjeżdżalnie, trampolina, zdjęcia w Boskiej budce, zdjęcia w samochodzie fiat 126p, w wołdze, na quadzie, maszyna zręcznościowa, piniaty, bańki mydlane, sztuczne rany, tablica do malowania dla najmłodszych, pokaz wozów strażackich i policyjnych, malowanie twarzy, rysowanie karykatur, przejażdżka osiołkiem i bryczką, gokarty, stoisko multimedialne, balony z helem. Impreza „Przeżyjmy to jeszcze raz…” cieszyła się ogromnym powodzeniem, przybyły na nią całe rodziny, którym oprócz części artystycznej zaoferowano kawiarenkę z domowymi wypiekami, goframi, napojami i lodami oraz małą gastronomię z grochówką, bigosem, kiełbaskami i karkówką z grilla, kluskami ziemniaczanymi, surówkami, wędzonymi indykami i kurczakami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim Darczyńcom festynu szkolnego.

Sponsorzy

Nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, rodzice i uczniowie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej, Fabryka Mebli Szynaka Nowe Miasto Lubawskie, pani Magdalena Wesołowska i pani Ewa Kwiatkowska, Bank Spółdzielczy Oddział Nowe Miasto Lub., DAN – MAL państwo Maliccy, państwo Waldemar i Małgorzata Kopkowscy, AUTO SZKOŁA pan Robert Karczyński, PAWEKO pan Krzysztof Pawlikowski Mierzyn, SALON PLAY Oddział Nowe Miasto Lubawskie, pani Natalia Wyżykowska – salon fryzjerski, Kwiaciarnia „JOANNA”, EL – VAT pan Andrzej Wiśniewski, ENIGMA OPAKOWANIA pani Katarzyna Trzcińska, pani Kowalkowska, PZU Oddział Nowe Miasto Lubawskie, DOKO Hurtownia Sprzętu Elektrycznego, SKOK „RAFINERIA” Oddział Nowe Miasto Lub., SZLIFMAR Nowe Miasto Lubawskie, PPH FOLSTRECZ Nowe Miasto Lubawskie, ABC POŻ – pani Teresa Langa, NZOZ ESKULAP Nowe Miasto Lub., Restauracja TIFFANY, AMAK pan Michał Kasprzycki, P.P.U.H  ZIEMAR  – Szwarcenowo, RYTMAR HURTOWNIA BUDOWLANA, Przetwórnia Warzyw i Owoców Lubawa, pani Kamila Ławicka, TELMAR państwo Rybiccy, „KASJOPEJA” pani Żaneta Bartnicka – gabinet kosmetyczny, NORE pan Łukasz Okołowski, ROMA pani Aurelia Ignatiuk, państwo Eliza i Waldemar Kwiatkowscy, SPONSORZY ANONIMOWI.

 

« z 2 »

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930