ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach projektu WOW uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w zajęciach rozwijających z przyrody. Wraz z opiekunkami – paniami: Magdaleną Grabowską i Aliną Bączek udali się na wycieczkę do Grzmięcy i Bachotka.W siedzibie Brodnickiego Parku Krajobrazowego    uczniowie wysłuchali prelekcji na temat roślin i zwierząt, które można spotkać w parku. Na ścieżce edukacyjnej uczniowie wypełniali karty pracy „Nory bobrowe” i „Gniazdo perkoza”, rozpoznawali rośliny, podziwiali pomnik – dwa dęby „Adam i Ewa”. Odwiedzili również zespół gospodarki rybacko-wędkarskiej Polskiego Związku Wędkarskiego. W gospodarstwie hodowlany jest jesiotr kanadyjski. Materiał genetyczny jesiotra hodowlanego jest najbardziej zbliżony do wymarłego w latach sześćdziesiątych jesiotra bałtyckiego. W Grzmięcy uczniowie poznali historię wędkarstwa. Z kolei w Bachotku uczestniczyli w warsztatach „Akademia Młodego Trapera” oraz poznali organizmy żyjące w strefie przybrzeżnej jeziora. Poznali także rośliny jadalne i trujące. Jednym z zadań było zebranie opału na ognisko i samodzielne rozpalenie jego przy pomocy krzesiwa. Na rozpalonym ogniu gotowali zupę pokrzywową, a także przygotowywali mączne kluski.

 

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930