ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W roku szkolnym 2016/2017 po raz kolejny Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wzięła udział w Warmińsko-Mazurskich Zawodach Matematycznych. Uzdolnieni matematycznie uczniowie klas szóstych od listopada uczestniczyli w comiesięcznych eliminacjach, które polegały na rozwiązaniu pięciu zadań o bardzo wysokim stopniu trudności.Za każde zadanie można było uzyskać dziesięć punktów. Wyniki były wpisywane na internetową stronę zawodów i na bieżąco można było obserwować i porównywać wyniki poszczególnych uczniów oraz szkół. Do eliminacji szóstoklasistów przygotowali nauczyciele matematyki – panie: Renata Szwarc i Edyta Rogozińska. Do finału zakwalifikowało się czworo najlepszych matematyków naszej szkoły: Patrycja Chmielewska, Karolina Wrzosek, Filip Klarowski i Kacper Kowalski. 18 maja 2017 roku wzięli oni udział w ostatnim etapie Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych w Olsztynie. Zadanie finałowe polegało na rozwiązaniu pięciu zadań, za każde z nich można było uzyskać dziesięć punktów. Dzięki wynikom trojga naszych najlepszych uczniów Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zajęła ostatecznie dziewiąte miejsce, a tym samym uplasowała się w pierwszej dziesiątce szkół naszego województwa.

 

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930