ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Z okazji Dnia Dziecka w wielu ciekawych zajęciach uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim. Dzień Dziecka rozpoczęło spotkanie społeczności uczniowskiej w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. Uroczystość poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Wiele uśmiechu, radości i wspaniałej zabawy to życzenia, jakie skierował do uczniów Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski. Następnie Wicedyrektor Szkoły pani Renata Szwarc odczytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima zainaugurowała akcję „Cała Polska czyta dzieciom”. Niespodziankę dla uczniów przygotowali nauczyciele, wystawiając „Rzepkę” Juliana Tuwima. Kolejnym punktem programu był występ zespołu „Fart”, który pracuje pod kierunkiem pani Magdaleny Domżalskiej. Po nim w piosence „Wszystkie dzieci nasze są” wystąpili nauczyciele. Swoją zwycięską prezentację z Powiatowego Konkursu Booktalking przedstawiła uczennica klasy VI b Patrycja Chmielewska. Ciekawym punktem programu był występ klasy pierwszej. Uczniów przygotowała pani Małgorzata Prokop. Rozstrzygnięty został konkurs „Maraton czytelniczy”, którego laureatką została Dobrawa Chorzelewska z klasy V a, drugie miejsce zajęła Patrycja Chmielewska z klasy VI b, a na trzecim miejscu uplasował się Nikodem Jaroszek z klasy VI c. W konkursie „Uratuj z nami kilka drzew” wygrała grupa 05, drugie miejsce zajęła klasa V a, a trzecie miejsce zdobyła klasa II e. Następnie odbyły się zajęcia sportowe, klasy czwarte rywalizowały w hali sportowej, klasy piąte udały się na wycieczkę rowerową, klasy szóste rozegrały mecze piłki nożnej oraz uczestniczyły w spacerze z „kijkami”. Boisko wielofunkcyjne opanowali mali sportowcy z klas I – III. Do dyspozycji dzieci była rozstawiona na boisku szkolnym zjeżdżalnia. Słodki poczęstunek – lody, zjeżdżalnię oraz kino pod gwiazdami ufundowała dla uczniów naszej szkoły Rada Rodziców.   

 

WSTECZ

czerwiec 2017
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930