ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 maja 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczący w projekcie WOW „Chcę zostać człowiekiem sukcesu – zajęcia rozwijające z matematyki” wraz ze swoimi nauczycielami – paniami: Renatą Szwarc, Małgorzatą Potomską i Edytą Rogozińską udali się szlakiem Kopernika do Fromborka. Celem wycieczki było poszerzenie wiedzy o wielkim polskim uczonym nie tylko jako matematyku czy astronomie, ale również jako człowieku, Polaku. Dzień 24 maja to rocznica śmierci uczonego, toteż uczniowie zaczęli wycieczkę od odwiedzin grobu Mikołaja Kopernika w katedrze. Następnie udali się do muzeum oraz odbyli zajęcia edukacyjne w planetarium. Uczestnicy wycieczki podziwiali panoramę Fromborka i jego okolic z wieży widokowej oraz odbyli spacer brzegiem Zalewu Wiślanego. Najwięcej ciekawych wrażeń uczniowie doznali w muzeum, gdzie oglądali meble, przedmioty osobiste uczonego oraz sprzęt, który służył Kopernikowi do prowadzenia badań. Uczniowie byli zafascynowani zajęciami edukacyjnymi w planetarium, podczas których nie tylko obserwowali ciała niebieskie na nieboskłonie, ale usłyszeli wiele ciekawych informacji na temat życia uczonego. Zajęcia edukacyjne zakończył obiad w restauracji Akcent, w którym Patrycja Chmielewska i Kacper Kowalski dali popis swoich umiejętności muzycznych wykonując utwory na pianinie. Uczniowie pełni wrażeń wrócili w późnych godzinach popołudniowych do domu.

 

WSTECZ

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031