ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

22 maja 2017 roku po raz kolejny w murach Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy o PCK i Udzielania Pierwszej Pomocy. W konkursie, którego organizatorem jest Zarząd Oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim wzięło udział dziewięć trzyosobowych drużyn ze szkół powiatu nowomiejskiego. Zadaniem uczniów było wykazanie nie tylko się wiedzą o Polskim Czerwonym Krzyżu, ale przede wszystkim umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanemu z oparzeniem przedramienia, złamaniem otwartym uda, krwotokiem z nosa, omdleniem czy raną głowy. Drużyny konkursowe zaszczycili swoją obecnością: Wicestarosta Nowomiejska pani Katarzyna Trzaskalska, Wiceburmistrz Nowego miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, przedstawiciel Gminy Kurzętnik pani Barbara Dębińska, Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski, Wiceprezes Zarządu oddziału PCK w Nowym Mieście Lubawskim pani Jadwiga Lewandowska. Sędzią główną konkursu była pani Halina Kleinowska. Pierwsze miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście lubawskim, drugie miejsce wywalczyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, a na trzecim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej w Gwiździnach. Wszystkie drużyny i ich opiekunowie zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, dyplomami, podziękowaniami. Gospodarz zawodów – Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Janusza Korczaka w Zespole Szkół zadbała o smaczny poczęstunek i właściwą i sprawną organizację zawodów. Ponadto wszyscy obecni mogli wysłuchać przepięknych utworów w wykonaniu uczennicy klasy V a Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka Amelii Kasprzyckiej.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom za udział, gościom oraz sponsorom.

 

WSTECZ

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031