ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W styczniu 2017 roku 11-letni Maciej Jeda, uczeń Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wystąpił na rozgrywanych po raz pierwszy w naszym kraju I Mistrzostwach Polski Szkół w Szachach Klasycznych w grupach wiekowych do lat 7, 9, 11, 13,15 i 17, w których zdobył po bardzo dobrej grze w turnieju dla grupy O-11 złoty medal, I miejsce i tytuł Mistrza Polski Szkół uzyskując tym samym kwalifikację do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Szkół na rok 2017. W dniach od 21 kwietnia do 1 maja 2017 roku odbyły się w Rumunii w miejscowości Iasi Mistrzostwa Świata Szkół w Szachach Klasycznych WSCC-2017. Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski otrzymał informację o starcie Maćka w mistrzostwach od Kierownika Polskiej Reprezentacji Szachowej na Mistrzostwa Świata pana Tomasza Trzaskowskiego. Maciek Jeda został umieszczony na 17. pozycji na liście startowej, co stawiało go w gronie zawodników, którzy nie powinni liczyć się w walce o czołowe lokaty. Nasz reprezentant od początku turnieju grał niezwykle ambitnie, walecznie i co najważniejsze skutecznie. W początkowej fazie zmagań Maciej zajmował miejsce wyższe niż jego pozycja na liście startowej, plasując się w okolicach pierwszej dziesiątki w klasyfikacji turniejowej, w połowie turnieju zaczął tę dobrą pozycję stabilnie utrzymywać. Ostatecznie w ostatniej partii turnieju osiągnął wynik nieco gorszy niż jego pozycja na liście. Wynik naszego szachisty jest bez wątpienia jego dużym osobistym osiągnięciem sportowym, jest wynikiem pozwalającym optymistycznie myśleć o dalszej karierze i rozwoju wszystkich niezbędnych ku temu umiejętności. Pan Tomasz Trzaskowski w imieniu Polskiego Związku Szachowego pogratulował rodzicom i Dyrektorowi Zespołu Szkół utalentowanego syna i ucznia oraz podziękował za wszelką okazaną mu ze strony szkoły pomoc w stworzeniu możliwości do osiągnięcia tak znaczących wyników sportowych. Gratulujemy Maćkowi, dziękujemy za piękne reprezentowanie Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej oraz Nowego Miasta Lubawskiego i życzymy kolejnych sukcesów w Mistrzostwach Europy Szkół, w Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych, Mistrzostwach Unii Europejskiej.

 

WSTECZ

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031