ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

10 maja w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I Stopnia. Młodych widzów gorąco powitała Wicedyrektor Szkoły Muzycznej I Stopnia pani Iwona Mrozińska. Koncert rekrutacyjny, który poprowadził pan Paweł Kamiński był skierowany do uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Wszyscy chętni powinni złożyć dokumenty do 12 maja 2017 roku w sekretariacie ZSPiM, a badanie przydatności kandydatów odbędzie się 15 maja w budynku szkoły przy ulicy Tysiąclecia 33. Warto uczyć się w szkole muzycznej, ponieważ badania wskazują, że profesjonalna aktywność muzyczna wspiera rozwój inteligencji, rozwija poznawczo, kształtuje dodatkowe cechy charakteru i woli, kształtuje wrażliwość na piękno, wzmacnia koncentrację uwagi,wspiera wydajność mózgu, działa terapeutycznie i wspiera rozwój emocjonalny dzieci. Szkoła Muzyczna I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim posiada dziesięć klas instrumentalnych (gitara, skrzypce, klarnet, saksofon, flet, akordeon, perkusja, fortepian, trąbka, wiolonczela). Oferuje kształcenie w dwóch cyklach: 6-letnim (dziecięcy) i 4-letnim (młodzieżowy). W koncercie wystąpił Patryk Domżalski, który wykonał „Romans” Jeana Paula Martini na saksofon, artyście akompaniował pan Jacek Wróblewski. Duet wiolonczelowy z klasy pani Zuzanny Musik: Aleksandra Polak i Katarzyna Osmańska zagrał „Gonitwę”A. Kaszuby. Podopieczny pana Bartłomieja Żółtowskiego Dawid Markuszewski zaprezentował „Anthem” Mike Hanickela przy akompaniamencie pana Mateusza Raczyńskiego. Duet gitarowy Aleksandra Kłosowska i Piotr Osmański wykonał „Kasztanowy walc” Mirosława Drożdżowskiego. Nauczycielem uczniów jest pani Małgorzata Bigorajska. Podopieczna pana Kazimierza Wieczorkowskiego Maja Ossowska wykonała „Czerwone jabłuszko” na skrzypce. Uczeń pana Andrzeja Kupisa Szymon Lenga zagrał na akordeonie „Do widzenia chłopcy” J. C. Sandersa. Publiczność wysłuchała „Burzy” F. Burgmullera na fortepian w wykonaniu Natalii Masłowskiej. Nauczycielem Natalii jest pani Maria Artiemiew. Trio: Amelia Kasprzycka, Eliza Wyrzykowska, Adrianna Pasińska zagrało na fletach „Kanon” Moritza Hauptmanna. Nauczycielem dziewczynek jest pani Martyna Sarnowska, która w podczas koncertu akompaniowała swoim podopiecznym. Wysłuchaliśmy również „Taniec Arabski” H. Greena w wykonaniu Miłosza Lisakowskiego.

 

WSTECZ

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031