ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Projekt „Wiecznie zdrowym być – trzymaj formę”, którego podsumowanie odbyło się 4 maja 2017 roku w hali Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim skierowany był do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka. Celem głównym projektu edukacyjno-profilaktycznego jest wyposażenie uczniów w umiejętności dbania o zdrowie, zapobiegania chorobom, zachowania się w trudnych sytuacjach. Uczniowie nabywali umiejętność udzielania pierwszej pomocy oraz zdobyli wiedzę na temat esemesowej szyi, dzięki warsztatom matematycznym, czytaniu etykiet, prezentacji multimedialnej, spotkaniu w sali rehabilitacji, warsztatom „Nie palę”. Rozpoznawali problemy dotyczące zdrowego stylu życia i płaskostopia. Dzięki biegom, marszobiegom i tanecznym przerwom rozwijali swoją sprawność fizyczną.Ogromne znaczenie w promocji zdrowego stylu życia miało spotkanie z panem Krzysztofem Przybyszem, dzień zdrowia oraz święto kanapki. Uczniowie wykazali się umiejętnościami artystycznymi i sportowymi podczas konkursów: przyrodniczego, plastycznego, piosenki prozdrowotnej o złote jabłuszko, przeciągania liny. Bardzo interesującym punktem apelu był występ uczennicy klasy VI a Klaudii Jakielskiej, która swoim pokazem zachwyciła zgromadzoną publiczność. Podsumowanie przedsięwzięcia było okazją do zaprezentowania wyników „Gorączki złota”. Po raz kolejny pobiliśmy rekord, w tym roku szkolnym zebraliśmy 143,05 kg monet jedno, dwu i pięciogroszowych. W kategorii klas pierwsze miejsce zajęła grupa 05, drugie miejsce zdobyła klasa II b, a trzecie klasa IV a. Najlepszymi zbieraczami złota zostali: Antoni Fijałkowski – 24,25 kg, Hubert Tomaszewski – 21 kg, Róża Urbańska 13,5 kg, Kacper Wiśniewski – 8,35 kg, Wojciech Lemański – 7,55 kg, Antonina Skóra 6,5 kg, Katarzyna Szymankiewicz – 6 kg i Nikodem Jaroszek 5,75 kg. Na zakończenie apelu wszyscy uczniowie od firmy „Agmar” otrzymali zakładki i długopisy.

Koordynator projektu pani Małgorzata Potomska serdecznie dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do jego realizacji – paniom: Annie Gąsiorek, Annie Daniłowicz, Magdalenie Domżalskiej, Katarzynie Gross-Nowińskiej, Marii Taranowskiej, Marii Piskorskiej, Renacie Szwarc, Edycie Rogozińskiej, Monice Lendzion, Krystynie Kwiatkowskiej, panom: Andrzejowi Domżalskiemu, Krzysztofowi Przybyszowi, firmie „Agmar”, nowomiejskiej stacji sanepid oraz Rejonowemu Oddziałowi PCK. 

 

WSTECZ

maj 2017
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031