ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W środę 26 kwietnia już po raz piąty odbyły się w Nowym Mieście Lubawskim V Wiosenne Spotkania Szkół Muzycznych, organizowane przez nowomiejską Szkołę Muzyczną I Stopnia. Imprezę Patronatem Honorowym objął, jak co roku, Burmistrz Nowego Miasta pan Józef Blank. Regułą Spotkań jest wyłonienie przez Burmistrza dwóch najciekawszych prezentacji z każdej szkoły, dla których są ufundowane okolicznościowe statuetki. Imprezę zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Nowego Miasta pan Józef Blank, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Marcin Deja, Przewodniczący Komisji Kultury Oświaty i Sportu pan Zbigniew Ewertowski, radny Andrzej Nadolski. Patronat medialny nad imprezą objęły: Gazeta Nowomiejska i telewizja kablowa „Eltronik”. W tym roku w sali widowiskowej MCK spotkały się cztery szkoły Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Brodnicy, Państwowa Szkoła Muzyczna I Stopnia im. Tadeusza Bairda, po raz pierwszy Szkoła Muzyczna I Stopnia w Zespole Szkół Nr 5 w Rypinie oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Każda ze szkół przygotowała program prezentujący dorobek placówki. Były występy solistów, zespołów instrumentalnych, wokalistów i chóru. Publiczność wsłuchiwała się w popisy pianistów, gitarzystów, flecistów, klarnecistów, trębaczy, wiolonczelistów, akordeonistów, skrzypków. Prezentację nowomiejskiej szkoły muzycznej rozpoczął chór szkolny „Dolce Coro”. W dalszej części wystąpili: Dawid Markuszewski z klasy trąbki pana Bartłomieja Żółtowskiego, Zofia Robaczewska i Jonasz Pawłowski w duecie fletowo – gitarowym, których przygotowały panie Martyna Sarnowski i Małgorzata Bigorajska, Patryk Domżalski z klasy saksofonu pana Jacka Wróblewskiego, duet akordeonowy – Szymon Lenga i Maksymilian Rudnicki z klasy pana Andrzeja Kupisa, duet wiolonczelowy – Katarzyna Osmańska i Aleksandra Polak z klasy pani Zuzanny Musik, Kalina Grubalska z klasy fortepianu pani Marii Artiemiew. W przerwie przed ogłoszeniem wyników prezentacji wystąpili uczniowie Nikodem Golder z klasy I fortepianu i Natalia Masłowska  z klasy VI fortepianu pani Marii Artiemiew. Uczniowie pani Joanny Kupis-Werfel wykonali kanon z elementami ruchu. Następnie pan Burmistrz przedstawił najlepsze według niego prezentacje z każdej szkoły. I tak ze szkoły muzycznej w Rypinie statuetki otrzymały – duet Igor Czapliński z klasy fortepianu pana Łukasza Szablewskiego i Joanna Jankowska z klasy trąbki pana Bartłomieja Żółtowskiego oraz Aleksandra Mazurowska z klasy klarnetu pana Sławomira Derkowskiego. Ze szkoły muzycznej w Iławie statuetkę otrzymała Oliwia Dziedziak z klasy fortepianu pani Marii Artiemiew oraz Majka Klimaszewska z klasy fletu pani Doroty Żarczyńskiej. Ze szkoły muzycznej w Brodnicy nagrodzeni zostali Iga Drankowska z klasy fletu pani Martyny Sarnowskiej i Jakub Kopciński z klasy trąbki pana Łukasza Ignac. Zdobywcami statuetek szkoły muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim zostali – chór „Dolce Coro” prowadzony przez panią Iwonę Mrozińską oraz Patryk Domżalski z klasy saksofonu pana Jacka Wróblewskiego. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim pan Zbigniew Domżalski wręczył dyrektorom i przedstawicielom szkół muzycznych pamiątkowe dyplomy, kwiaty i podziękowania za udział w V Wiosennych Spotkaniach Szkół Muzycznych. Po koncercie zaproszono wykonawców i ich opiekunów na poczęstunek przygotowany prze Radę Rodziców Szkoły Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim.

 

 WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930