ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Od 15 kwietnia w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim realizowany jest projekt dotyczący energetyki przyjaznej środowisku pt. „Słońce, wiatr i woda energii Ci doda”. Na realizację projektu za pośrednictwem Olsztyńskiego Centrum Edukacji Ekologicznej otrzymaliśmy 2250,00 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Za otrzymane pieniądze zakupiliśmy pomoce dydaktyczne związane z energią odnawialną (hydrocar – jeżdżący model z napędem wodorowym, ogniwo wodorowe i fotowoltaiczne, turbina wodna, bio-energia, stacja pogody z wiatromierzem). Promowanie w skali lokalnej alternatywnych źródeł energii, zapoznanie uczniów z urządzeniami wytwarzającymi czystą energię, badanie wpływu składników pogody na efektywność urządzeń, wytwarzających czystą energię, uczulanie na negatywny wpływ na środowisko cywilizacji opartej na paliwach kopalnych i uwrażliwianie na zjawisko smogu, kreowanie postaw badawczych i ekologicznych to podstawowe cele projektu. Projekt przeznaczony jest dla uczniów klas 1 – 6 i realizowany będzie podczas wycieczek terenowych, godzin wychowawczych, lekcji przyrody, plastyki, matematyki, wychowania fizycznego, techniki i zajęć świetlicowych. Beneficjentami przedsięwzięcia są uczniowie klas 1 – 6 i ich rodzice oraz środowisko lokalne. Pierwszy etap to ogłoszenie projektu na apelu szkolnym i w dzienniku elektronicznym oraz na ewaluacji. Drugi etap to prowadzenie konkretnych działań takich jak warsztaty mające na celu zapoznanie się uczniów z zasadą działania urządzeń wytwarzających czystą energię, w oparciu o zakupione pomoce dydaktyczne oraz wyjazdy warsztatowe do miejsc, w których są elektrownia wiatrowa i wodna, biogazownia, kotłownia z pompą ciepła, kotłownia na biopaliwa, ogniwa fotowoltaiczne i kolektory słoneczne. Koordynatorem projektu jest nauczyciel przyrody pan Andrzej Domżalski.

 

WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930