ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który obchodzimy od 1967 roku w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się warsztaty i zajęcia biblioteczne. Celem zajęć, które przygotowały i poprowadziły panie: Magdalena Grabowska, Karolina Żywicka i Paulina Kopkowska-Dąbrowska było rozpowszechnianie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Zajęcia biblioteczne w oddziałach przedszkolnych polegały na głośnym czytaniu „Kaczki dziwaczki” Jana Brzechwy, zabawach ruchowych przy piosence „Kaczuchy” i wykonaniu prac plastycznych. Dzieci spotkały kaczuszkę, za którą przebrana była pani Karolina. Warsztaty biblioteczne „Zabawy z książka obrazkową” poprowadziła pani Lucyna Lewon z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Mieście Lubawskim. W warsztatach uczestniczyły dzieci z grup przedszkolnych, grup 0 oraz z klas pierwszych i trzecich. Podczas zajęć wykorzystano książki Herve Tulleta „Naciśnij mnie’, „Figle migle”, „Kolory”, Książka z dziurką” oraz Iwony Chmielewskiej „Oczy”, „Kłopot”. Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach.

 

WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930