ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach projektu szkolnego „Wiecznie zdrowym być – Trzymaj formę” 6 kwietnia 2017 roku uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w apelu „Dzień Zdrowia”. Apel poprowadziła pani Małgorzata Potomska, która jest pomysłodawczynią i koordynatorem przedsięwzięcia. Uczniowie klas IV – VI przygotowali talerze, patery ze zdrowymi kanapkami. Z kolorowych, wiosennych kanapek powstała przepiękna wystawa, a jej zawartość została skonsumowana po apelu. „Dzień Zdrowia” rozpoczęło prozdrowotne przedstawienie przygotowane przez kółko teatralne pod kierunkiem pani Katarzyny Gross-Nowińskiej. Z okazji zbliżającego się Dnia Służby Zdrowia, który w tym roku wypada 10 kwietnia, przedstawiciele wszystkich klas podziękowali za pracę i pomoc medyczną pielęgniarce szkolnej pani Krystynie Kwiatkowskiej. Piątoklasiści uczestniczący w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej otrzymali z rąk Wicedyrektor Szkoły pani Renaty Szwarc stosowne zaświadczenia. Wicedyrektor wręczyła również podziękowania od pani Ewy Pielak nauczycielom i uczniom, którzy uczestniczyli w akcji PKC w Tesco. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali ulotki z informacjami na temat wpływu pisania smsów na nasz kręgosłup. Sponsorem „Dnia Zdrowia” była firma AGMAR, która przekazała szkole mleko smakowe dla każdego ucznia.

 

WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930