ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu obchodzimy 2 kwietnia. Uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim obchodzili ten dzień w poniedziałek 3 kwietnia i na znak solidarności z osobami z autyzmem wypuścili na boisku szkolnym niebieskie balony. Symbolicznemu wypuszczeniu balonów towarzyszył okrzyk: „Nie zarażę się autyzmem, ale optymizmem”. Kolorem Światowego Dnia Świadomości Autyzmu jest kolor niebieski. Uczniowie ubrani byli na niebiesko, a grupa dzieci rysowała obrazki tylko niebieską kredką. Z uczniowskich prac powstała wystawa, którą można było oglądać w świetlicy szkolnej. W klasach przeprowadzono lekcje na temat autyzmu. Organizatorki przedsięwzięcia panie: Alina Bączek i Paulina Kopkowska-Dąbrowska wykonały tablicę informacyjną na korytarzu szkoły. Wszyscy zainteresowani mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat zaburzenia, jakim jest autyzm. W szkole odbyła się również prelekcja dla nauczycieli na temat autyzmu, która poprowadziła pani Teresa Podolak z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Nowym Mieście Lubawskim.

 

WSTECZ

kwiecień 2017
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930