ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W piątek 24 marca 2017 roku w zespole szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się warsztaty wokalne dla członków chóru Szkoły Muzycznej. Zajęcia z chórzystami poprowadziła pani Jolanta Sołowiej – pedagog śpiewu i emisji głosu na co dzień pracująca w PSM I i II stopnia w Olsztynie. Spotkanie rozpoczęło się od ćwiczeń ruchowych, rozciągania, oddychania przeponowego. Prowadząca w formie zabawy przedstawiała kolejne ćwiczenia. Pani Jolanta udzielała wskazówek, dzięki którym uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, jak osiągnąć najlepsze efekty i rezultaty swojej pracy. Warsztaty uświadomiły uczniom, że podczas śpiewu ważna jest właściwa postawa i oddychanie oraz zaangażowanie emocjonalne. Po ćwiczeniach emisyjnych przyszła pora na pracę nad utworem, którym był „Żabi Jazz”. Uwagi prowadzącej warsztaty dotyczące dykcji, akcentów i strony wyrazowej utworu znacznie poprawiły jego brzmienie. Chórzyści realizowali wszystkie wskazówki i stosowali je w wykonywanym utworze. Blisko dwugodzinne spotkanie zakończyły gromkie brawa. Mimo zmęczenia i sporego wysiłku włożonego w zajęcia wszyscy byli bardzo zadowoleni.

 

WSTECZ

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031