W tegorocznym projekcie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim „Wiecznie zdrowym być – trzymaj formę” zostały zaplanowane między innymi działania związane z profilaktyką postawy ciała. Ciekawym przedsięwzięciem w ramach projektu jest propozycja aktywnego spędzania długich przerw międzylekcyjnych.Zamiast tłoczenia się w dużym hałasie na korytarzach szkolnych uczniowie mogą uczestniczyć w hali sportowej Zespołu Szkół w ćwiczeniach fizycznych i relaksacyjnych przy muzyce. Dzięki temu nie tylko dbają o właściwą postawę ciała, ale również odpoczywają i relaksują się przed kolejnymi lekcjami. Układy taneczne prezentowane podczas przerw przygotowane są przez uczennice pod kierunkiem pani Anny Gąsiorek – nauczyciela wychowania fizycznego. Należy podkreślić, iż ta forma spędzania długiej przerwy cieszy się bardzo dużą popularnością wśród uczniów. Uczniowie klas piątych przekonali się o ważności przestrzegania zasad dbałości o prawidłową postawę ciała podczas zajęć, które odbyli pod kierunkiem fizjoterapeuty – pani Anny Jacuńskiej. Pani A. Jacuńska w rozmowie z uczniami podkreśliła rolę profilaktyki wad postawy w myśl zasady, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć.

Marzec 2017