ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

21 marca był w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Tego dnia społeczność uczniowska przybyła do szkoły w kolorowych, wiosennych strojach. Dominującym kolorem dla czwartoklasistów był żółty, uczniowie klas piątych zaakcentowali ten radosny dzień kolorem zielonym, a szóstoklasiści założyli stroje koloru czerwonego. Najmłodsi obejrzeli w hali sportowej przedstawienie, poświęcone najpiękniejszej porze roku. W sali korekcyjnej uczestniczyli w interesującym spotkaniu z panem Krzysztofem Przybyszem – nauczycielem wychowania fizycznego, zapaśnikiem i trenerem. Przemaszerowali również ulicami miasta w poszukiwaniu wiosny. Uczniowie klas IV – VI rywalizowali na torze sprawnościowym, który przygotowali dla nich nauczyciele wychowania fizycznego. Bardzo miło spędzili czas grając w różnego rodzaju gry planszowe. Zajęcia zakończył apel na boisku szkolnym, gdzie odbył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Wszystkie klasy zaprezentowały ekologiczne, kukły konkursowe. W kategorii klas 0 – III jury przyznało pierwsze miejsce klasie II c, zdobywcą drugiego miejsca została klasa III c, a trzecie miejsce przyznano grupie 05. W kategorii klas IV – VI najpiękniejszą Marzannę wykonała klasa VI c, na drugim miejscu uplasowała się klasa IV c, a trzecie miejsce zdobyła klasa V a. Laureaci konkursu otrzymali z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego puchary. Taka forma spędzenia pierwszego dnia wiosny w szkole bardzo spodobała się wszystkim uczniom.

 

WSTECZ

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031