ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

„Zwyciężaj bez pychy, przegrywaj bez urazy”

16 marca 2017 roku uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wyjątkowym spotkaniu, którego bohaterem był pan Krzysztof Przybysz. W salce korekcyjnej szkoły czwarto i piątoklasiści obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną oraz wysłuchali bardzo interesujących, a przede wszystkim pouczających wspomnień i informacji związanych ze sportową karierą pana Krzysztofa. Najważniejsze miejsce w życiu naszego bohatera zajmują rodzina i miłość. Z kolei uczciwość, skromność, szacunek dla drugiego człowieka, realizacja marzeń, rywalizacja fair play, patriotyzm to dla pana Krzysztofa najcenniejsze wartości. Spotkanie z naszym nauczycielem wychowania fizycznego, zapaśnikiem i trenerem było wspaniałym i wyjątkowym przeżyciem. Wspomnienia pierwszego trenera, babci, która zaprowadziła małego Krzysia na pierwszy trening, dostarczyły uczniom niezapomnianych wzruszeń i pozytywnych emocji. Pan Krzysztof rozpoczął swoją karierę sportową jako chłopiec w rodzinnym Lidzbarku Warmińskim. Z powodzeniem uczestniczył w krajowych oraz zagranicznych zawodach zapaśniczych, gdzie zdobył dużo tytułów i medali. Obecnie jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim oraz trenerem zapaśników w Uczniowskim Klubie Sportowym „Sokół”. Jego podopieczni osiągają sukcesy w zawodach sportowych między innymi w Lidze Międzyszkolnej w Zapasach Klasycznych, w Mistrzostwach Województwa Warmińsko-Mazurskiego Kadetów i Juniorów. Spotkanie z panem Krzysztofem Przybyszem odbyło się w ramach projektu „Wiecznie zdrowym być. Trzymaj formę” i udowodniło uczniom, że wspaniali ludzie, wzorce do naśladowania są bardzo blisko nas. Nie trzeba ich szukać daleko na sportowych arenach świata czy w Internecie, są na wyciągnięcie ręki.

Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za wspaniałe spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

WSTECZ

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031