ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

3 marca 2017 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim wraz z paniami: Karoliną Żywicką i Aliną Bączek udali się do schroniska dla zwierząt w Iławie. Jest ono prowadzone przez OTOZ Animals, które zajmuje się jeszcze siedmioma schroniskami dla bezdomnych zwierząt oraz ma pod swoją opieką ośrodek dla zwierząt gospodarskich odebranych podczas interwencji dotyczących znęcania się nad zwierzętami. Uczniowie podczas szkolnej akcji „Daj złociaka na zwierzaka” zbierali karmę oraz pieniądze na jej zakup. Na miejscu pomagali rozpakować karmę z samochodu. Następnie dzieci obejrzały schronisko, poznały pieska, który wkrótce odwiedzi przedszkolaków w naszej szkole. Warto wspomnieć, że placówka w Iławie prowadzi również wirtualną adopcję zwierząt. Wpłacając na konto kwotę 30 złotych można zostać wirtualnym opiekunem wybranego zwierzaka na jeden miesiąc, adopcję można przedłużać dokonując tej samej wpłaty w kolejnych miesiącach. Wirtualna adopcja oznacza darowiznę na rzecz schroniska, a pieniądze z wpłat są przeznaczane na ogólne potrzeby związane z utrzymaniem psów oraz zakup nowych boksów, bud, leków, obroży, smyczy, misek itp.

 

WSTECZ

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031