ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

2 marca 2017 roku uczniowie klas piątych i szóstych Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w apelu „By czas nie zatarł i niepamięć”. Bardzo interesująca i pouczająca lekcja historii poświęcona była żołnierzom wyklętym. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest polskim świętem narodowym, które obchodzone jest corocznie 1 marca. Święto poświęcone jest pamięci Żołnierzy Wyklętych czyli żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Zostało ono ustanowione na mocy ustawy dnia 3 lutego 2011 roku. Podczas pierwszej części apelu uczniowie uczestniczyli w interesującej multimedialnej lekcji historii, z kolei w drugiej obejrzeli część artystyczną. Narratorem, który wprowadził w trudny temat piąto i szóstoklasistów była Eliza Nowakowska. Widzowie wysłuchali pieśni patriotycznych w wykonaniu Igi Neumann z klasy VI b i Aleksandry Lendzion z klasy II d. Przed koleżankami i kolegami wystąpili z pięknym słowem: Michał Szwaracki z klasy VI a, Olga Grabowska, Wiktoria Langa, Dobrawa Chorzelewska z klasy V a, Natalia Masłowska z klasy VI b, Martyna Sargalska z klasy IV a. Część artystyczną i prezentację multimedialną przygotowała pani Monika Lendzion. Dekoracje, oprawę muzyczną i piosenki wykonała i przygotowała pani Magdalena Domżalska.

 

WSTECZ

marzec 2017
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031