ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

21 dzień grudnia w Zespole Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim był dniem szczególnym, uroczystym i wyjątkowym. Uczniowie wszystkich klas Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka wraz z wychowawcami spotkali się na wigiliach klasowych. Był opłatek, życzenia świąteczno-noworoczne, wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek przygotowany przez rodziców. Następnie społeczność uczniowska zebrała się w hali sportowej Zespołu Szkół, aby wspólnie przeżyć atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Uroczysty apel poprowadziła pani Małgorzata Fijałkowska. Na wigilijne przedstawienie „Boże Narodzenie w krainie baśni” przybyli goście: Kierownik Oświaty Kultury i Sportu pani Dorota Osińska, Proboszcz Parafii św. Tomasza Apostoła Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, radni miejscy – panowie Andrzej Nadolski i Adam Kłosowski, Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Podstawowej pani Agnieszka Meler oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Szkoły Muzycznej pani Iwona Zielińska. W spektaklu bożonarodzeniowym wystąpiły dzieci z grupy 05 „Dinusie”. W chór anielski wcielili się uczniowie klasy III a. Zespół wokalny „Fart” w składzie: Marika Masłowska, Antoni Suchocki, Patryk Domżalski z klasy III a, Aleksandra Jaroszewska, Julian Bucha, Kornel Zbikowski z klasy III c oraz Aleksandra Lendzion z klasy II d zaśpiewał wiele kolęd i piosenek świątecznych. Piosenkę świąteczną zaprezentowała również uczennica klasy V a Amelia Kasprzycka. Z mini koncertem wystąpili uczniowie Szkoły Muzycznej. Dawid Markuszewski zagrał na trąbce utwór „Jingle Bells”, a duet fortepianowy: Eliza Nowakowska i Patrycja Chmielewska zaprezentował kolędę „Cóż to za dziecię”. Amelia Kasprzycka wykonała „Cichą noc” na flet. Z kolei Patryk Domżalski zagrał na saksofonie dwa utwory: „Oj, maluśki” i „Mędrcy świata”. Uczniom akompaniował pan Mateusz Raczyński. Przedstawienie, dekoracje i oprawę muzyczną przygotowały panie: Maria Grugiel, Magdalena Domżalska, Izabela Kamińska i Sylwia Cieszyńska. Po przedstawieniu głos zabrali goście: pani Dorota Osińska, Ksiądz Kanonik Zbigniew Markowski, pani Agnieszka Meler. Goście otrzymali od przedstawicieli społeczności uczniowskiej życzenia świąteczno-noworoczne oraz stroiki. Życzenia i podziękowania od Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pana Zbigniewa Domżalskiego zakończyły spotkanie wigilijne.

 

WSTECZ

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031