ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W poniedziałek 19 grudnia 2016 roku odbył się w Szkole Muzycznej I Stopnia w Nowym Mieście Lubawskim koncert wigilijny pod hasłem „Porwijmy instrumenta”. W programie koncertu znalazły się tradycyjne polskie kolędy, grane solo i w zespołach, jak i melodie świąteczne wykonywane głównie zespołowo. Licznie przybyli rodzice gromko oklaskiwali występy młodych artystów. Na początku wystąpili uczniowie klasy III/6 w układzie przestrzenno – ruchowym ze świąteczną niespodzianką w choreografii pani Joanny Kupis – Werfel. Potem popłynęły instrumentalne kolędy i pastorałki. „Mały chórek” klas I,II i III/6 zaśpiewał dwie piosenki: „Okno w chmurach „ i  „Brodaci Mikołaje”. Zespół instrumentalny połączonych instrumentów dętych  i perkusyjnych przygotowany przez pana Pawła Kamińskiego wykonał trzy melodie: „Jingle Bells Boogie”, „Joy to the Word” oraz „Carol of the Bells”. Mocnym i efektownym zakończeniem okazał się występ szkolnej orkiestry. Zagrała trzy utwory: „Kto wie?”, All want for Christmas” i „Kraina lodu”. Tę ostatnią zespół bisował na życzenie publiczności. Opóźniło to nieco nadejście Świętego Mikołaja z workiem prezentów, ale dzięki temu prezenty były bardziej oczekiwane.

Program koncertu

Jezus malusieńki –  fort. Wiktoria Deredas

Bóg się rodzi – duet fort. Roksana Kłosowska i Oliwia Gortatowska

Gdy śliczna Panna – duet Olga Jabłońska fort. i Zuzanna Łątkowska wioloncz.

White Christmas – Kalina Grubalska fort.

Cicha noc – duet akordeonowy: Szymon Lenga i Maksymilian Rudnicki

Lulajże Jezuniu – Wiktoria Ankowska skrzypce + komp. Emilia Szcześniewska

Mizerna, cicha – duet fort. Julia Gorzka i Maja Rydel

Cicha noc – kwartet fletowy: Zosia Robaczewska, Kasia Polak, Julia Czyżewska, Eliza Wyrzykowska + gitara Wiktoria Stachewicz

Anioł pasterzom mówił – Aleksandra Tasarz – fort.

Cóż to za Dziecię – duet fort. Eliza Nowakowska i Patrycja Chmielewska

Z narodzenia Pana – Maja Ossowska skrzypce+ komp. E.Szcześniewska

Choinkowa opowieść – Anna Samulewicz fort.

Chórek klas I, II i III/6 – Okno w chmurach, Brodaci Mikołaje

Zespół rytmiczny – choreografia przestrzenno-ruchowa „niespodzianka”

– klasa III/6 i Nikodem Golder z klasy I/6

Zespół instrumentalny I – Jingle Bells Boogie, Joy to the Word, Carol of the Bells, skład mieszany.

3 angielskie kolędy – trio trąbek- Wojtek Wajc, Kacper Kłosowski, Bartek Żółtowski

Zespół instrumentalny II – Kto wie?, All I want for Christmas, Kraina lodu.

 

WSTECZ

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031