ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

8 grudnia 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim podsumowano projekt edukacyjny „Z matematyką na sportowo”. Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Małgorzata Potomska, której na początku apelu za trud i zaangażowanie w realizację projektu podziękował Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski. Działania edukacyjne skierowane były do uczniów klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka i rozpoczęły się 1 października 2016 roku. Apel był doskonałą okazją do zaprezentowania efektów wszystkich działań i prac uczniowskich. Społeczność uczniowską zaszczycił swoją obecnością licencjonowany sędzia szachowy pan Roman Biegajski. Apel poprowadzili uczniowie klasy V b: Marceli Kowalski, Michał Kwiatkowski i Artur Zgliczyński. Prowadzący przeprowadzili wywiad z uczniem klasy VI c Nikodemem Jaroszkiem, który wykonał jedną z ciekawszych prezentacji o Marii Skłodowskiej-Curie. Podsumowano konkurs wiedzy o wybitnej polskiej uczonej. Pierwsze miejsce zdobyła Dobrawa Chorzelewska z klasy V a, na drugim miejscu uplasowała się Wiktoria Gargula z klasy IV c, trzecie miejsce zajęła Sandra Gilgenast z klasy V b, na czwartym miejscu była Patrycja Chmielewska z klasy VI b, a na piątym Lena Łożyńska z klasy IV b. Wymienionym uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyła Wicedyrektor Szkoły Podstawowej pani Renata Szwarc. Najładniejsze scenki o noblistce zaprezentowali uczniowie klas: IV a, V a, VI c. W ramach projektu były realizowane różnorodne działania: maraton matematyczny, wieczorne łamanie głowy, matematykoroboty, prace „Nowe Miasto Lubawskie w liczbach”, podchody matematyczne, konkurs o tytuł „Rachmistrza Szkoły”, turnieje matematyczno-sportowe, fotomatematyka, konkurs warcabowy. Z sędzią turnieju panem Romanem Biegajskim prowadzący z klasy V b przeprowadzili wywiad. Pierwsze miejsce w turnieju warcabowym zajął Maciej Jeda z klasy IV b i tym samym zdobył Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej. W konkursie fotomatematyka pierwsze miejsce zdobyła Lena Rybicka z klasy IV b, na drugim miejscu uplasowała się uczennica klasy V a Liwia Dereszewska, trzecie miejsce zajął Krystian Szczawiński. Na zakończenie apelu prowadzący podziękowali wszystkim uczniom za udział w projekcie edukacyjnym „Z matematyką na sportowo”. Szczególne podziękowania skierowane zostały do nauczycieli za uwagę, czas, za możliwość zdobycia nowych wiadomości oraz rozwijanie talentów i umiejętności.

 

WSTECZ

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031