ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

1 grudnia 2016 roku członkowie Klubu Odkrywców i Badacze Wody ze Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim uczestniczyli w wycieczce do Torunia. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy uczniowie zwiedzali wystawy interaktywne rozmieszczone na sześciu piętrach. Na każdym z nich dominowała inna tematyka. Jedna z wystaw poświęcona była rzece. Wiodącym eksponatem wystawy jest duży model rzeki od źródła po deltowe ujście do morza. Zwiedzający wędruje wzdłuż biegu rzeki, poznaje ciekawostki przyrodnicze charakterystyczne dla górnego, środkowego oraz dolnego biegu rzeki. Na wystawie można także obejrzeć modele wytworów człowieka, między innymi oczyszczalnię ścieków, maszyny proste służące do nawadniania. Wszystkie eksponaty wystawy są interaktywne i umożliwiają samodzielne wykonywanie eksperymentów oraz obserwację zjawisk przyrodniczych. Ciekawą wystawą było Wahadło Foucaulta. W skład wystawy, prócz Wahadła Foucaulta, wchodzi dwadzieścia sześć stanowisk interaktywnych tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi. Stanowiska są rozmieszczono w dwóch strefach w jednolicie zaaranżowanej przestrzeni wystawienniczej. Z kolei wystawa czasowa Zawahaj się składała się ze stanowisk prezentujących różne efekty związane z działaniem wahadeł.  Uczniowie odwiedzili również Muzeum Przyrodnicze w Instytucie Biologii i Ochrony Środowiska UMK, gdzie zapoznali się z wystawą zwierząt żyjących w Polsce i w różnych miejscach Ziemi. Uczestnicy wycieczki wraz z opiekunami panami: Andrzejem Domżalskim i Zbigniewem Rymerem odbyli spacer po toruńskiej starówce, obejrzeli Dom Kopernika, pomnik Kopernika i liczne zabytkowe kamieniczki.

 

WSTECZ

grudzień 2016
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031