ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

24 listopada 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się koncert „Z pieśnią przez dzieje Polski”. Społeczność uczniowską i grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka zaszczycili swoją obecnością: Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski, radni miejscy – panie: Lilia Karczyńska i Mirosława Czernysz, panowie: Andrzej Nadolski, Zbigniew Ewertowski, Adam Kłosowski, ksiądz Mariusz Matysiak oraz Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Meler. Koncert rozpoczęło wprowadzenie Sztandaru Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka oraz odśpiewanie hymnu państwowego. Widowisko poprowadzili uczniowie klasy szóstej: Eliza Nowakowska i Mikołaj Pawlicki, którzy zaprezentowali ważne historyczne wydarzenia oraz przekazali informacje dotyczące pieśni, które wykonali: chór szkolny, zespół „Fart”, zespoły klasowe oraz soliści. Młodych wykonawców oraz dekoracje przygotowała pani Magdalena Domżalska, informacje i wydarzenie historyczne, które odczytywali prowadzący opracowała pani Monika Lendzion. „Rotę” – pieśń skomponowaną przez Feliksa Nowowiejskiego do słów Marii Konopnickiej zaśpiewał chór szkolny klas IV – VI. Sztandarową pieśń powstańczą „Warszawskie dzieci” wykonali uczniowie klas szóstych. „Pierwszą kadrową” na znaną melodię ludową zaśpiewała uczennica klasy II d Aleksandra Lendzion. Ulubioną pieśń Wojska Polskiego z okresu dwudziestolecia międzywojennego usłyszeliśmy w wykonaniu uczniów klasy II a: Jakuba Kasprzyckiego i Wita Bartkowskiego. Piosenkę „Przybyli ułani”, która powstała w 1914 roku zaprezentowali uczniowie klasy IV a. „Umówimy się z Wisłą” ze słowami Tadeusza Śliwiaka i muzyką Jana Wojdaka, którą wykonuje zespół „Wawele” na naszej gali zaśpiewała uczennica klasy III c Aleksandra Jaroszewska. „Sanitariuszkę Małgorzatkę”, piosenkę o Janinie Załęskiej z pierwszej kompanii zgrupowania pułku „Baszta” przypomniał widzom zespół „Fart”. W wykonaniu Antosia Fijałkowskiego –  najmłodszego uczestnika koncertu usłyszeliśmy piosenkę z 1933 roku „Serce w plecaku”. „Pałacyk Michla” – wojenny hymn harcerskiego batalionu „Parasol” zaśpiewali uczniowie klasy V a. Utwór Benedykta Konowalskiego do słów Janusza Przymanowskiego „Witaj Zosieńko” wykonał zespół „Fart”. Widzowie wysłuchali piosenki „Powołanie do wojska” z repertuaru Maryli Rodowicz. Utwór, który zaśpiewała Amelia Kasprzycka z klasy V a miał swoją premierę w 1972 roku na festiwalu w Kołobrzegu. Koncert zakończyło „Tango na głos i orkiestrę” w wykonaniu Igi Neumann z klasy VI b. Dyrektor Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej pan Zbigniew Domżalski oraz Wiceburmistrz Nowego Miasta lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski podziękowali młodym wykonawcom oraz paniom: Magdalenie Domżalskiej i Monice Lendzion za przepiękne widowisko muzyczne.

 

WSTECZ

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930