ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

18 listopada 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim odbył się Wojewódzki Konkurs „Obrońcy praw dziecka”. Do rywalizacji stanęło pięć drużyn ze szkół podstawowych z Jamielnika, Bratiana, Marzęcic i Nowego Miasta Lubawskiego. Zmagania drużyn oceniała komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca – pani Krystyna Orzeł, członkowie – pani Aneta Bielaszka i pan Andrzej Korecki. Gośćmi konkursu byli: Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej pani Elżbieta Rogowska, Prezes Towarzystwa Przyjaciół Dzieci pani Edyta Arentowicz oraz radny miejski pan Andrzej Nadolski. Koordynator projektu, pani Anita Leliwa odczytała list od Rzecznika Praw Dziecka, a oficjalnego otwarcia dokonał Wiceburmistrz Nowego Miasta Lubawskiego pan Krzysztof Widźgowski. Drużyny wykonywały różnego typu zadania: rozwiązywały krzyżówkę, odpowiadały na wylosowane pytania. Uczestników konkursu obowiązywała wiedza dotycząca życiorysu Janusza Korczaka, instytucji zajmujących się prawami dziecka, znajomości Konwencji Praw Dziecka oraz Rzecznika Praw Dziecka. Przedstawiciel drużyny pisał pracę na temat „Dlaczego Janusza Korczaka uważa się za pierwszego rzecznika praw dziecka?” Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła drużyna Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim, na drugim miejscu uplasował się zespół Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Jamielniku. W zwycięskiej drużynie zadania konkursowe rozwiązywali: Anna Meler, Ines Leliwa, Michał Kwiatkowski i Marceli Kowalski.

 

WSTECZ

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930