ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

16 listopada do Nowego Miasta Lubawskiego przybyła trzyosobowa delegacja z Miasta Gurjewsk, które znajduje się w obwodzie kaliningradzkim Federacji Rosyjskiej. Goście: Burmistrz Miasta Gurjewsk pan Sirgiej Siergiejewicz Podolski, Naczelnik Administracji Terytorialnej pan Wictor Wasiliewicz Kołomiet i Naczelnik Departamentu Edukacji pani Evdokia Sergewnia Zelanova odwiedzili również Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim. Odwiedzający przybyli do naszej szkoły w towarzystwie przedstawicieli władz samorządowych z Wiceburmistrzem Nowego Miasta Lubawskiego panem Krzysztofem Widźgowskim, Przewodniczącym Rady Miejskiej panem Marcinem Deją oraz Kierownik Oświaty Kultury i Sportu panią Dorotą Osińską. Gospodarz placówki, Dyrektor Zespołu Szkół pan Zbigniew Domżalski oprowadził gości po budynku szkoły. Delegacja z Gurjewska odwiedziła między innymi przedszkole, które od września 2016 roku funkcjonuje w Zespole Szkół. Goście wysłuchali koncertu wokalno-instrumentalnego w wykonaniu młodych solistów i zespołu. Uczniów przygotowała pani Magdalena Domżalska. Z kolei w hali sportowej szkoły nauczyciel wychowania fizycznego, zapaśnik – pan Krzysztof Przybysz zaprezentował z uczniami i członkami UKS „Sokół” elementy zapasów. Wizyta gości z Gurjewska połączona była z rozmowami na temat współpracy w różnych dziedzinach między naszymi miastami.  

 

WSTECZ

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930