ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W ramach projektu „Z matematyką na sportowo” w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się niecodzienne lekcje matematyki dla uczniów klas IV – VI. Były one prowadzone w formie turniejów matematyczno-sportowych. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele matematyki i wychowania fizycznego, którzy tego dnia wcielili się w role sędziów. Uczniowie wykonywali zadania matematyczne wykazując się umiejętnościami szybkiego liczenia, dokonywali pomiarów. Zadania sportowe polegały na prezentacji sprawności fizycznej. W kategorii klas czwartych pierwsze miejsce zdobyła klasa IV b, drugie klasa IV c, a trzecie klasa IV a. W klasach czwartych najlepszą okazała się klasa V a, drugie miejsce zajęła klasa V b. W kategorii klasy VI pierwsze miejsce zajęła klasa VI b, na drugim były klasy VI a i VI c. Najlepsze klasy w każdej kategorii otrzymały Puchar Dyrektor Zespołu Szkół. We współpracy z biblioteką szkolną szesnaścioro uczniów wzięło udział w konkursie wiedzy o Marii Skłodowskiej-Curie. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu. Postać polskiej noblistki wzbudza wśród uczniów podziw, zachwyt i dumę, chętnie zdobywają wiedzę na temat jej życia i pracy naukowej. Piątoklasiści czytali lekturę H. Bobińskiej „Maria Skłodowska-Curie”, czwartoklasiści lekturę „Polscy Nobliści”, a uczniowie klas szóstych zdobywali wiedzę korzystając z map mentalnych, prezentacji multimedialnych. W konkursie wiedzy o polskiej uczonej największą wiedza wykazała się uczennica klasy V a Dobrawa Chorzelewska. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Gargula z klasy IV c, na trzem miejscu uplasowała się Sandra Gilgenast z klasy V b. Uczniowie klas IV – VI brali również udział w pierwszym etapie konkursu o tytuł „Rachmistrza Szkoły”. Główne zadanie polegało na wykazaniu się sprawnością rachunkową – poprawnością dokonywanych obliczeń i szybkością ich wykonania. W wyniku konkursu wyłoniono ośmiu uczniów, którzy wezmą udział w etapie finałowym.

 

WSTECZ

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930