ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim tak jak w wielu szkołach Polski co roku od ośmiu lat 8 listopada obchodzimy dzień pod hasłem „Śniadanie Daje Moc”. Program edukacyjny „Śniadanie Daje Moc” powstał podczas Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energie do nauki. Lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! W tym roku szkolnym uczniowie klas I – III naszej szkoły wraz z rodzicami zorganizowali w swoich klasach zdrowe śniadanie. W czasie tych zajęć nauczyciele przekazywali najmłodszym cenne informacje w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania. Mówili o roli prawidłowego żywienia, z kolei uczniowie przygotowali smaczne kanapki, sałatki warzywne, szaszłyki owocowe, soki oraz mleczno-owocowe koktajle.

 

WSTECZ

listopad 2016
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930