ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

W Szkole Podstawowej Nr 2 im. Janusza Korczaka w Nowym Mieście Lubawskim zrealizowano zadania, które promowały październik jako miesiąc bibliotek szkolnych. 13 października pani Lucyna Lewon z Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej przeprowadziła zajęcia biblioteczne pod hasłem „Witajcie w naszej bajce”. Zajęcia były skierowane do grupy sześciolatków, a ich celem było kształtowanie pozytywnych skojarzeń z książką, stymulowanie rozwoju zainteresowań czytelniczych, gry i zabawy dotyczące bohaterów literackich. Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną, w której obejrzeli wystawę pamiątek związanych z oświatą i szkolnictwem pod tytułem „Wspomnienia ze szkolnej ławki”. Ciekawym przedsięwzięciem był szkolny konkurs „Komputerowa postać bajkowa”. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy – postaci bajkowej w programie PAINT. Komisja konkursowa w składzie: pani Maria Piskorska, pani Magdalena Domżalska i pani Magdalena Grabowska miała ogromny problem z przyznaniem miejsc poszczególnym pracom. W rezultacie wykonawcy wszystkich prac zostali laureatami konkursu i podczas apelu szkolnego otrzymali dyplomy i upominki.

 

WSTECZ

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31