ZESPÓŁ SZKÓŁ PODSTAWOWEJ I MUZYCZNEJ

W NOWYM MIEŚCIE LUBAWSKIM

www.sp2nml.pl
Archiwa

Już po raz szósty w nowomiejskiej bazylice odbyły się Zaduszki u Świętego Tomasza. Koncert „By czas nie zaćmił i niepamięć” w wykonaniu uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim dedykowany był wszystkim mieszkańcom grodu nad Drwęcą. „Zaduszki” rozpoczął „Ave Verum” W. A. Mozarta kwartet dęty: Paweł Żmijewski, Wojciech Wajc, Kacper Kłosowski i pan Bartłomiej Żółtowski. W wykonaniu chóru Szkoły Muzycznej I Stopnia pod batutą pani Iwony Mrozińskiej usłyszeliśmy: „Adagio” Albinoniego, „Ecce Panis Angelorum”, „Donna Nobis Pacem”. Chórowi na fortepianie akompaniowała pani Maria Artiemiew. Duet wiolonczelowy: Katarzyna Osmańska i Aleksandra Polak zaprezentował „Etidę” F.A. Kummera. Kwartet fletowy: Zofia Robaczewska, Katarzyna Polak, Julia Czyżewska i pani Martyna Sarnowska zagrał „Kwartet” z Poławiaczy pereł G. Bizeta. „Largo” F. Chopina na fortepian wykonała Kalina Grubalska, a „Menuet” z I suity J. S. Bacha na wiolonczelę zagrała Zuzanna Musiak. Pani Małgorzata Bigorajska wykonała na gitarę „Lagrimę” F. Terrega. Duet klarnetowy: Anna Witos i Wiktoria Modrzewska zaprezentował „Waltz From Sleeping Beauty” P. Czajkowskiego. Wojciech Wajc zagrał na trąbce „Menuet” J. Kriegera. Młodemu artyście akompaniowała Emilia Szcześniewska. Kwartet saksofonowy: Julia Czynsz, Izabela Kamińska, Wiktor Kopiczyński i Konrad Pawłowski wykonał „Magic Flute Overture” W. A. Mozarta, „Amazig Grace” oraz „Marsz” H. Purcella.  Amelia Kasprzycka z klasy V a zaśpiewała piosenkę „Nie można żyć bez światła”. Patryk Domżalski i pan Michał Sasinowski zagrali na saksofon „In a Sentimental Mood”. Na zakończenie koncertu pan Michał Sasinowski wykonał na saksofon „Donna Lee”. Artyście akompaniował gościnnie pan Dominik Kisiel z Akademii Muzycznej w Gdańsku. Utwory wokalne i instrumentalne przeplatały słowne refleksje i recytacje w wykonaniu uczennic z klasy VI c: Natalii Wiśniewskiej i Natalii Szczepańskiej oraz pani Sylwii Cieszyńskiej.

 

WSTECZ

październik 2016
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31